adplus-dvertising

İsrail Gazze’ye saldırdı, Hamas roketleri ateşledi!

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ndeki Hamas Hareketi’nin silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’na ait bir noktayı vurduğunu duyurdu. İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’ne hava saldırısı düzenleyen İsrail savaş uçaklarına karadan havaya roketle karşılık verildiğini duyurdu.
Takip et
İsrail Gazze’ye saldırdı, Hamas roketleri ateşledi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, dün yaptığı açıklamada, İsrail ve Filistin coğrafyasında son zamanda artan gerilimden Hamas’ı sorumlu tutmuştu. İsrail ordusu yaptığı yazılı açıklamada, Hamas’a ait savaş malzemesi imalatı yapılan bir atölyenin vurulduğunu kaydetti.

ATÖLYEYE SALDIRDILAR

“Savaş uçakları bu gece birkaç hücumla Gazze Şeridi’ndeki birkaç hedefe ve Hamas’a ait savaş malzemelerinin üretildiği bir atölyeye saldırı düzenledi” ifadesi kullanılan açıklamada, söz konusu hücumun Demir Kubbe sisteminin Gazze’den ateşlenen bir roketi imha ettiği saldırıya karşılık olarak gerçekleştirildiği bildirildi.

HAMAS ROKETLERLE KARŞILIK VERDİ

Hamas Hareketi’nin silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’ne hava saldırısı düzenleyen İsrail savaş uçaklarına karadan havaya roketle karşılık verildiğini duyurdu. El-Kassam’dan yapılan yazılı açıklamada, “Hava savunmamız, salı sabahı yerel saatle tam 01.35’te Gazze Şeridi semalarındaki Siyonist savaş uçaklarına karadan havaya roketlerle karşılık vermiştir” ifadeleri yer aldı.

İsrail savaş uçaklarına karadan havaya roketle karşılık verildiğine ilişkin açıklamayı el-Kassam Tugayları 2012’den bu yana ilk defa yapıyor.

ÖLÜ YA DA YARALI BİLGİSİ YOK

Söz konusu saldırıda kayıp ya da yaralanmalara ilişkin Filistin Sağlık Bakanlığından ve İsrail ordusundan henüz açıklama gelmedi.

MESCİD-İ AKSA’YA BASKINLAR ARTTI

Fanatik Yahudiler, 15 Nisan Cuma günü başlayan ve bir hafta sürecek Hamursuz Bayramı’nda Mescid-i Aksa’ya yönelik baskınlarını artırdı. Yahudi yerleşimci gruplara Aksa’ya baskınlarında İsrail polisi de eşlik ediyor. Mescid-i Aksa’ya geçen cuma günü sabah namazının sonrasında baskın düzenleyen İsrail kuvvetleri, içeridekilere ses bombası, göz yaşartıcı gaz ve kauçuk kaplı mermiyle müdahale etmişti. Aksa’ya bir baskın daha düzenleyen İsrail polisi, Filistinlileri zorla dışarı çıkarmış ve Harem-i Şerif’in kapılarını Filistinlilere kapatmıştı. Ürdün’e bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, bugün 561 Yahudi yerleşimcinin İsrail polisi korumasında Mescid-i Aksa’ya girdiğini açıklamıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.