adplus-dvertising

İsrail demir kubbe sistemine lazer entegre ediyor!

İsrail Savunma Bakanı, yüksek hızdaki havan topu, füze, anti-tank füzesi ve insansız hava aracı gibi hedeflerin kuvvetli lazer ışınlarıyla önlemesi testinin başarılı olduğunu ve sistemi kullanıma hazır hale getirmek için çalışacaklarını duyurdu. Lazer savunma sistemi, lazer savunma sistemi, “Demir Kubbe” sistemiyle de entegre olacak.
Takip et
İsrail demir kubbe sistemine lazer entegre ediyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İsrail hükümeti basın ofisinden yapılan açıklamaya göre, İsrail Savunma Bakanlığı Savunma Araştırma Gelişme Direktörlüğü ve özel savunma sanayi şirketi Rafael, yüksek kuvvette lazer ışınlarıyla hızlı hedeflerin etkisiz hale getirildiği testleri başarıyla tamamladı.

Yayınlanan görüntülerde, havan topu, füze ve İHA gibi yüksek hızdaki hedeflerin yüksek lazer ışınlarıyla etkisiz hale getirildiği anlar yer aldı.

“DÜNYADA BİR İLK BULUŞ”

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, testlere ilişkin yaptığı açıklamada, İsrail’in lazer savunma sisteminin “dünyada bir ilk buluş” niteliği taşıdığını, en kısa zamanda sistemi “kullanıma hazır hale getirmek için çalışacaklarını” ekledi.

İsrail demir kubbe sistemine lazer entegre ediyor!

İsrail’in lazer savunma sisteminin mevcut hava savunma sistemi “Demir Kubbe” sistemiyle entegre çalışacağı, lazer savunma sisteminin operasyon maliyetlerini düşüreceği bilgisi verildi. (AA)

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.