adplus-dvertising

İsrail Başbakanı Netanyahu, ABD Ziyaretini İptal Etti

İsrail Başbakanı Netanyahu, BM Zirvesi için ABD'ye yapacağı ziyareti iptal etti. Netanyahu'nun bu kararı seçimlerdeki başarısızlığa bağlandı.
Takip et
İsrail Başbakanı Netanyahu, ABD Ziyaretini İptal Etti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Başbakanlık Basın Ofisi’nden paylaşılan yazılı açıklamaya göre, Netanyahu, İsrail’deki siyasi vaziyet sebebiyle gelecek hafta ABD’nin New York şehrinde yapılacak 74. BM Genel Kuruluna gitmeyecek.

Netanyahu’nun BM Genel Kurulu toplantısı öncesi ABD Başkanı Donald Trump ile de bir görüşme yapması bekleniyordu.

İsrail Başbakanı Netanyahu, ABD Ziyaretini İptal Etti

TRUMP, NETANYAHU İLE GÖRÜŞECEĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

Trump ile Netanyahu cumartesi günü telefonda konuşmuş ve ABD Başkanı sosyal medyadan paylaştığı açıklamada BM Genel Kurulu açılışında Netanyahu ile bir araya geleceğini söylemişti.

İsrail medyasında dünkü genel seçimlerde partisi Likud’un geriye düşmesi sebebiyle Netanyahu’nun ziyaretini iptal ettiği yorumları yapılıyor.

NETANYAHU’NUN OYLARINDA BÜYÜK DÜŞÜŞ

İsrail Merkez Seçim Komitesinin dünkü seçimler ile alakalı en son paylaştığı bilgide şimdiye dek oyların yüzde 90’nın sayıldığı bildirildi.

Bu açıklama uyarınca, sabah saatlerinde seçimi az bir farkla da olsa önde götüren Netanyahu’nun partisi Likud’un oyları azalırken, eski Genelkurmay Başkanı Benny Gantz’ın önderliğindeki Mavi Beyaz İttifakı öne geçmeyi bildi.

PARTİSİ GERİYE DÜŞTÜ

Bütün oyların sayılmasının ne zaman biteceği şimdilik bilinmezken, son bilgilere göre Mavi-Beyaz 32, Likud ise 31 milletvekilini meclise yolladı.

Ayrıca Netanyahu’nun partisi Likud’un liderliğindeki sağ partilerden meydana gelen blokun milletvekili sayısı da 56’dan 55’e indi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.