adplus-dvertising

İsrail askerleri, Filistinli gazeteciyi vurarak öldürdü!

Basın Mensubu Şirin Ebu Akile, işgal altındaki Filistin toprağı Batı Şeria’da bu sabah gerçekleşen baskında yaşamını yitirdi.
Takip et
İsrail askerleri, Filistinli gazeteciyi vurarak öldürdü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İsrail işgali altındaki Filistin toprağı Batı Şeria’da, uluslararası televizyon Al Jazeera’nın muhabiri İsrail askerlerinin açtığı ateşle bu sabah öldürüldü.

Katar merkezli kanal, muhabir Şirin Ebu Akile’nin İsrail birliklerinin Cenin’de gerçekleştirdiği baskında vurulduğunu duyurdu. Basın Mensubunun yaşamını yitirdiğini Filistin Sağlık Bakanlığı da doğruladı.

İsrail’in Haaretz gazetesi, Cenin’deki mülteci kampını basan ordu birliklerinin Şirin Ebu Akile’yi başından vurduğunu, bir öbür basın mensubu Ali Asmadi’nin ise sırtından yaralandığını bildiriyor. Haaretz, vurulan basın mensuplarının ikisinin de üstlerinde ‘Press-Basın’ yazan yelekler giydiğini de aktardı.

İsrail askerleri, Filistinli gazeteciyi vurarak öldürdü!

İsrail ordusu ise, Batı Şeria’da askerler ve silahlı kişiler arasında gerçekleşen çatışmada basın mensuplarının vurulmuş olabileceğini ileri sürdü.

İsrail Dışişleri Bakanı muhabirin ölümünü üzücü olarak niteledi ve Filistin yetkilileriyle ortak soruşturma yürütmeyi önerdi. Filistin Devlet Başkanı Abbas ise basın mensubunun ölümünden İsrail kuvvetlerini sorumlu tuttuğunu belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.