İsrail 4. doz koronavirüs aşısını onayladı

Dünya genelinde Omicron varyantı sebebiyle koronavirüs vaka sayıları büyük bir artış gösterirken, İsrail’de riskli grupta bulunanlara 4. doz aşı uygulanmasına başladı.
Takip et
İsrail 4. doz koronavirüs aşısını onayladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünya genelinde koronavirüsle mücadeleye karşı tedbirler arttırılıyor.

İsrail Sağlık Bakanlığı Genel Direktörü Nachman Ash düzenlediği basın toplantısında, ülkede Covid-19’a savunmasız olanlar için 4. doz aşı uygulanmasına karar verildiğini duyurdu.

Ash, Omicron mutasyonunun yol açacağı enfeksiyon dalgasına karşı bunu yapan ilk ülkelerden olduklarını ifade ederek 4. dozun ilk olarak bağışıklık sistemi zayıf olanlara uygulanacağını belirtti.

Ash “Verileri günlük olarak izlemeye devam edeceğiz ve bu tavsiyeyi nüfusun daha fazlasına genişletmemizin gerekip gerekmediğini göreceğiz” şeklinde konuştu.

NÜFUSUN YÜZDE 64’Ü COVİD-19’A KARŞI TAMAMEN AŞILI

İsrail, 1 sene önce Pfizer’in korona virüs aşısını uygulamaya başlayan ilk ülkeler arasındaydı ve geçtiğimiz yaz 3. doz aşı uygulamasına başlamıştı. Sağlık Bakanlığının son verilerine göre ortalama 9.5 milyonluk nüfuslu ülkede 5 milyon 904 bin 296 (nüfusun yüzde 64’ü) kişiye aşının 2 dozu uygulandı. 3 doz aşı yaptıran kişi sayısı ise 4 milyon 222 bin 99 olarak açıklandı.

Ülkede koronavirüs salgınında bugüne kadar 8 bin 243 kişi yaşımını yitirirken, toplam 1 milyon 374 bin 453 vaka belirlendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.