Isparta’da Namaz Çıkışı Yaşlı Adama Kiracısı Saldırdı

Isparta'da, aralarında hukuki süreç olan dükkan sahibi Faruk Genç ile iş insanı Y.B., cami çıkışında karşılaştı. Y.B., Faruk Genç'e saldırdı ve kaçtı.

Aralarında hukuki süreç devam eden dükkan sahibi Faruk Genç ile kiracısı olan iş insanı Y.B., cami çıkışında karşılaştılar. Aralarında çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken, kiracısının saldırdığı yaşlı adam kendini savunmaya çalıştı fakat başarılı olamadı. Kiracı Y.B., Faruk Genç’i tekmeleyerek yere düşürdü ve daha sonra olay yerinden kaçtı.


2 Kasım akşamı, Isparta Yedişehitler Mahallesi’nde bulunan Yedşihitler Camii’nde meydana gelen olayda, öne sürülene göre aralarında uzun süredir kira kontratı ve konuları ile alakalı olarak anlaşmazlık olan iş insanı Y.B., mülk sahibi Faruk Genç’le namaz çıkışında karşılaştı. Aralarında hukuksal süreç devam eden ikiliden Y.B., iş yeri sahibi Faruk Genç ile konuştuğu sırada tartışma çıktı. Çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönerken, bu anları caminin güvenlik kameraları görüntüledi.

Çıkan kavgada Y.B., Faruk Genç’i iterek duvara doğru götürürken, yaşlı adam da karşılık verdi. Süren tartışma sırasında Y.B., Faruk Genç’i tekmeledi ve yere düşürdü. Camiden çıkan bir kişi de araya girerek kavgayı önlemeye çalışırken saldırgan adam olay yerinden koşarak uzaklaştı. Yaşanan bu olaydan sonra hastaneye giderek darp raporu alan Faruk Genç, ertesi gün de polis merkezine giderek kiracısı olan Y.B’den şikayetçi oldu.

“ÇIKARKEN BU ŞAHISLA KAPIDA KARŞILAŞTIK”

Konu ile ilgili olarak İhlas Haber Ajansı Muhabiri’ne olayı anlatan Faruk Genç, “Ben bu caminin devamlı gelen cemaatiyim. Buradaki hocalarım da diğer cemaattekiler de beni bilir, yerine göre müezzinlik de yaparım bu camide. Buraya namaza gelmiştim. O gün hastalandım, öksürük ve rahatsızlığımdan dolayı namazı kılamadım. Dışarı çıkmam icap etti. Çıkarken, bu şahısla kapıda karşılaştık.” ifadelerini kullandı.

“10 SENELİK KİRA SÖZLEŞMESİ YAPTIK SONRA MAHKEMELİK OLDUK”

Olayı anlatmaya devam eden Faruk Genç, “Daha önce 10 senelik kira sözleşmesi yaptık sonra mahkemelik olduk. Cami çıkışında peşimden geldi, ben de ‘Gel konuşalım’ dedim. O, bana ‘Karşıya gidelim, orada konuşalım’ dedi. Ben de ‘Yok, burada konuşacağız’ dedim. Konuşmaya başladık ve ben, ‘Nasıl yaptın bu işleri, ayıp değil mi bu?’ dedim, bana, ‘Sen istedin bunları’ dedi. Tartışırken bana yumruk salladı, ben de ona karşılık verince, ciğerime tekme attı. Ben kendimi savundum, yere düştüm, zaten kameralar da gösteriyor. Sonra cemaatin biri çıktı ve araya girdi, beni tuttu.” ifadelerine yer verdi.


Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı