adplus-dvertising

İspanya’daki orman yangınında 2 bin hektarlık alan kül oldu

İspanya’nın güneyinde Çarşamba günü başlayan orman yangınında 2 bin 150 hektar alan küle döndü.
Takip et
İspanya’daki orman yangınında 2 bin hektarlık alan kül oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İspanya’nın güneyindeki Marbella kasabasının batısında Çarşamba gününden beri devam eden orman yangınında 2 bin 150 hektarlık dağlık alan küle döndü. Gece boyunca süren çalışmalar sonucunda, sıcaklıkların düşmesi ve nem ile rüzgarın azalmasıyla vaziyetin iyimser bir hal aldığını belirten yetkililer, alevlerin kısa zaman içerisinde kontrol altına alınacağını söyledi. Endülüs Tarım, Hayvancılık, Balıkçılık ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Carmen Crespo, “Çalışma gece boyunca etkili biçimde devam etti. Yangın şu an için kontrol altında değil ama alevler ilerlemiyor” şeklinde konuştu.

İspanya’daki orman yangınında 2 bin hektarlık alan kül oldu

“Evlerine geri dönebilirler”

Crespo, bölgedeki acil vaziyet seviyesinde meydana gelen düşüş sebebiyle, tahliye edilen 2 bin kişinin evlerine dönebileceğini söyledi. Yangının ilk günlerinde alevlere müdahale eden personel sayısının binden 250’ye düşürüldüğünü belirten Crespo, İspanya Askeri Acil Vaziyetler Birimi’nin 233 personel ve 80’den fazla araçla destek sağladığını duyurdu.

Sıcaklıklar yükselecek

İspanya Devlet Meteoroloji Ajansı AEMET, özellikle ülkenin güneyindeki noktalarda da sıcaklıkların 40 dereceye kadar yükselebileceğini bildirdi.

3 kişi yaralanmıştı

Endülüs Özerk Yönetimi Başkanı Juanma Moreno, “Ne yazık ki INFOCA’dan 3 itfaiyecinin farklı derecelerde yanıklara maruz kaldığını, birinin vücudunun yüzde 25’inin yandığını ve Malaga hastanesine kaldırıldığını bildirmek zorundayız” açıklamasında bulunmuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.