İspanya’da koronavirüs sonrası ilk konser! 5 bin kişi katıldı

İspanya’da yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını döneminde ilk defa sosyal mesafe kuralının kaldırıldığı, yüksek katılımlı bir konser gerçekleşti.
Takip et
İspanya’da koronavirüs sonrası ilk konser! 5 bin kişi katıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İspanya’da Barcelona şehrindeki Sant Jordi Spor Salonu’nda bir rock müzik grubunun konserini 5 bin kişi izledi.

Konsere gelen herkese saat 09.00 ile 16.00 arasında COVID-19 hızlı tanı testi yapılırken, FFP2 tipi maske takma ve salon içinde el hijyen jeli kullanma mecburiyeti getirildi.

Konser salonunun girişinde ateşleri ölçülen müzikseverler, 23 ila 28 Euro’ya satın aldıkları biletlerini el teması olmadan, QR kodu okutarak, içeri girdi.

COVID-19 testi pozitif çıkanlar ve ateşi 37,5 dereceden yüksek olanlar konsere alınmadı.

İspanya’da salgın döneminde ilk kez sosyal mesafe kuralı uygulanmadan bir konser verildiğini vurgulayan organizatörler, bunun bir pilot proje olduğunu ve alınan tedbirlerden sonra konserle bağlantılı COVIDKovid-19’dan en çok etkilenen sektörlerden biri olan kültür-sanat etkinliklerinin yavaş yavaş başlaması gerektiğini savunan Barselona Belediyesi ve Katalonya özerk yönetimi bu tip pilot projelere destek verdiklerini açıkladı.

-19’un bulaşma vakasının tespit edilmemesi halinde yeni konserlerin organize edilebileceğini belirtti.

COVID-19’dan en çok etkilenen sektörlerden biri olan kültür-sanat etkinliklerinin yavaş yavaş başlaması gerektiğini savunan Barcelona Belediyesi ve Katalonya özerk yönetimi bu tip pilot projelere destek verdiklerini açıkladı.

Avrupa’da COVID-19’un en yoğun görüldüğü ülkelerden olan ve üçüncü dalga endişesinin meydana geldiği İspanya’da şuana kadar virüs sebebiyle 75 bin 10 kişi yaşımını yitirirken, 3 milyon 255 bin 324 vaka belirlendi.

Ülkede, başkent Madrid’in sonrasında en fazla vaka ve can kaybı Barcelona’da görülüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.