adplus-dvertising

İspanya’da hayvan koruma yasası onaylandı

İspanya istismar, terk ve kurban cezalarını artıran hayvan koruma kanununu onayladı.
Takip et
İspanya’da hayvan koruma yasası onaylandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İspanya hükümeti istismar, terk ve ölüm cezalarını artıran hayvan koruma kanununu onayladığını duyurdu. Onaylanan kanuna göre sıhhi ve ötenazi nedenleri dışında evcil hayvanların öldürülmesi yasak olurken, hayvanların zalimce öldürülmesi halinde 200 bin euroya kadar para ve hapis cezaları verilecek.

Hayvanların evcil hayvan dükkanlarında satılması ve zarar görebilecekleri gösterilerde kullanılmasının yasak olduğu kanuna göre, köpek, kedi gibi evcil hayvanların ticarileştirilmesi, ticari maksatlarla teşhir edilmesi ve vahşi hayvanlarla yapılan sirkler ise yasaklandı.

Hayvanların horoz dövüşü, güvercin avı gibi zarar görebilecekleri yahut ölebilecekleri etkinlik ve gösterilerde kullanılması yasak olurken, hayvanat bahçeleri ve yunus parkları ise yerli türler için kurtarma merkezlerine dönüştürülecek.

İspanya’nın geleneksel eğlence türü olan boğa güreşi gösterilerinden alınan hayvanlar, imalat hayvanları ve öğretim dahil deney ve araştırma maksatlı hayvanlar bu yasal reformun dışında tutulmuştur.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.