adplus-dvertising

İspanya, Kiev Büyükelçiliği’ni önümüzdeki günlerde yeniden açacak

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, İspanya’nın Kiev’deki büyükelçiliğini “önümüzdeki günlerde” tekrardan açacağını duyurdu.
Takip et
İspanya, Kiev Büyükelçiliği’ni önümüzdeki günlerde yeniden açacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya yönelik saldırılarının başlamasının sonrasında birçok ülke Ukrayna’nın başkenti Kiev’deki büyükelçiliklerini kapatmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise birçok ülkenin Kiev’deki büyükelçiliklerini tekrardan açtığını duyurmasının sonrasında İspanya da Kiev’deki büyükelçiliğini tekrardan açacağını duyurdu. İspanya Başbakanı Pedro Sanchez yaptığı açıklamada, İspanya’nın Kiev Büyükelçiliği’nin “önümüzdeki günlerde” tekrardan açılacağını aktararak, büyükelçiliğin tekrardan açılmasının “İspanyol hükümeti ve toplumunun Ukrayna halkına bağlılığının yeni bir işareti” olacağını ifade etti.

İspanya, büyükelçilik faaliyetlerini Varşova’ya taşımıştı

İspanya, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarının başlamasının sonrasında 27 Şubat’ta Kiev’deki büyükelçiliğini kapatmış, İspanya Dışişleri Bakanlığı Basın Ofisi Kiev’deki büyükelçiliğin faaliyetlerinin Polonya’nın başkenti Varşova’ya taşındığını ifade etmişti.

Birçok ülkenin büyükelçilikleri Kiev’e geri dönüyor

Şu ana kadar Çekya, Slovenya, Litvanya ve Türkiye Kiev büyükelçiliklerini tekrardan açtıklarını duyururken, Fransa Lviv’e taşıdığı büyükelçiliğini çok yakında tekrardan Kiev’e taşıyacağını, İtalya ise Paskalya’dan sonra Kiev’deki büyükelçiliğini tekrardan açmayı planladığını açıkladı.

Avrupa Birliği (AB) ise, bir kaç gün önce diplomatik misyonunu geçici olarak taşıdığı Polonya’dan tekrardan Kiev’e taşıdığını duyurmuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.