İsmi 25 Sene Sonra Gelen Mucizede Yaşayacak!

Mardin'de yaşayan şehit çocuğu çift 25 yıldır evlat sevgisi yaşayamıyordu. Uzun süredir devam eden tedavi sonuç verince doğan bebeğe, hain darbe girişiminin sembol isminin adı verildi.

FETÖ’nün alçak darbe girişimini engelleyen kilit isimlerdendi şehit Halisdemir… Özel Kuvvetler’deki hain generale sıktığı mermi karanlık gecenin seyrini değiştirmiş, ölüme rağmen girilen bu yol girişimin başarısız olmasında önemli rol oynamıştı. Türkiye’nin hafızasına kazınan bu isim, şimdi mucize bir bebekte yaşayacak.


Mardin’de yaşayan ve ikisinin de babası farklı zamanlarda şehit düşen karı koca tam 25 yıldır evlat sevgisi yaşayamıyordu. Yıllardır başvurmadık tedavi yöntemi bırakmayan karı kocanın yüzü sonunda güldü ve bir oğulları oldu. Doğan bebeğe verilen isim ise anlamlıydı. Karanlık gecenin yıl dönümünde dünyaya gözleri açan yavruya Halis Demir adı koyuldu.

“ADI GİBİ KAHRAMAN OLSUN”

Çocuk konusunda ümitlerini yitirdiklerini anlatan İshak Demir, eşinin rahatsızlanması nedeniyle kaldırdıkları hastanede müjdeyi aldıklarını ve 9 aydır bugünü beklediklerini söyledi. 3 kilo doğan bebeğin sağlık durumunun son derece iyi olduğu belirtilirken çiftin bebeklerine verdikleri bu isim hastane personelini de duygulandırdı. Bebeklerinin adını taşıyacağı şehit gibi kahraman olmasını Allah’tan dilediğini söyleyen baba, bebek hasreti çeken herkesin bu mutluluğu yaşamasını dilediğini söyledi. Bu ismi taşıyan bir çocuğa sahip olmanın kendileri için büyük onur olduğunu söyleyen baba kendilerini hiç yalnız bırakmayan hastane yetkililerine de teşekkür etti.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı