İsmet Özhan: "Muazzez Ersoy en büyük pişmanlığımdır"

Bir dönem podyumların aranan mankeni ve dizi ve sinema oyuncusu, Muazzez Ersoy'un eski eşi İsmet Özhan uzun yıllar sonra ortaya çıktı. Kazandığı ikramiye ne oldu sorusunu yanıtladı.
Takip et
İsmet Özhan: "Muazzez Ersoy en büyük pişmanlığımdır"
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bir dönem podyumların aranan ismi olan, daha sonra oyunculuğa adım atan İsmet Özhan, yıllar sonra objektiflere yansıdı.

Nişantaşı'nda objektiflere takılan, uzattığı saçlarıyla görenlerin tanımakta zorlandığı İsmet Özhan, 16 yıldır Londra'da yaşadığını ve İngiltere vatandaşlığı aldığını söyledi.

Yılın belli zamanları tatil için Londra'dan geldiğini, Datça'da yaptırdığı yazlığında köy hayatı yaşadığını belirten 62 yaşındaki ünlü isim, "Şan ve şöhreti özlemiyorum. İngiltere'de bazı Türkler tanıyıp selam veriyor, yazları ise vaktim Datça'da yaptırdığım taş evde geçiyor. Sağlıklı yaşayıp spor yapıyorum. Ayrıca besleyip bakımını üstlendiğim 16 tane köpeğim var" dedi.

1988 yılında şans oyunlarından o dönemin parasıyla yaklaşık 1 milyon dolar ikramiye kazanan ünlü manken, bu para nedeniyle Türkiye'den ayrılmadığını anlatırken "O zamanın parası 1 milyon dolar ikramiye bana çıktı ama maalesef ülkemizde o yıllarda ardı ardına 6 ekonomik kriz oldu. O dönem borsada sadece bir gecede 500 bin dolarım gitti. Üst üste çıkan krizler bizi de batırdı tabii. Para eridi gitti. Zaten para ile işi olan biri değildim. Para normal birine çıksa bizim yaşadığımız hayatı yaşamayı hayal ederdi, o yaşamı bilen insanız, görmemiş de değiliz. Paranın kalan kısmıyla birikim yapıp ev aldım. O para bana çıktı diye Londra'ya yerleşmedim. Orada mutlu ve sade bir yaşantım var." ifadelerinde bulundu.

İsmet Özhan:

"HAYATIMIN EN BÜYÜK PİŞMANLIĞI"

Özhan ayrıca 2001 yılında evlenip dört ay evli kaldığı Muazzez Ersoy'la ilgili soruya ise "Aman o konuları hiç açmayın. Hayatımın en büyük pişmanlığıdır. O dönem nasıl evlendim hiç bilmiyorum. Sanki gözüme perde inmişti" cevabını verdi.

Uzun yıllardır gözlerden uzak bir yaşam süren manken ve oyuncu İsmet Özhan, Nişantaşı'nda ortaya çıktı. Görenlerin tanımakta zorluk çektiği oyuncu, kış aylarını Londra'da, yazları ise Datça'da geçirdiğini söyledi. 90'lı yılların sonunda Sayısal Loto kazandığı haberleriyle gündeme gelen İsmet Özhan, parasını nasıl kaybettiğini de anlattı.

Özhan, "O zamanın parasıyla 1 milyon liraya yakın bir ikramiye kazandım. Ancak banka memuru gizliliği ihlal etmiş. Birden mafya tipli adamlardan tehdit telefonları almaya başladım. Para istiyorlardı. Bir keresinde de beni darp ettiler. Şikayetçi oldum. Beni tehdit edenlerin damacanayla su satan bir grup olduğunu öğrendim" dedi.

"ŞİMDİ HALİM VAKTİM YERİNDE"

"Paramın yarısını borsada kaybettim. 2001 krizinden sonra da elimdeki para eridi gitti" diyen eski model, "Neyse ki Datça ve İstanbul'dan birer ev almıştım. Mankenlik ve oyunculuk kazancım da iyiydi, şimdi halim vaktim yerinde."

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.