İsmail Ünal Beşiktaş Başkanlık Adaylığından Çekildi

Beşiktaş'ta 20 Ekim Pazar günü yapılacak başkanlık seçiminde sıcak gelişme yaşandı. Adaylardan İsmail Ünal yarıştan çekildi.

Fikret Orman’ın beklenmedik istifası sonrası, Beşiktaş başkanlık seçimine gitti. 20 Ekim günü gerçekleşecek olan seçim için Ahmet Nur Çebi, Hürser Tekinoktay, Serdar Adalı ve İsmail Ünal adaylıklarını açıklamıştı.

Adaylardan İsmail Ünal yaptığı yazılı açıklama ile adaylıktan çekildiğini bildirdi. Ünal açıklamasında, “Çok açıktır ki bu gerçekle yüzleşmek ve bir an önce üstesinden gelmek için var gücümüzle savaşmak zorunda olduğumuz bir dönüm noktasındayız. Niyetimiz kişisel beklentilerimiz dışında Beşiktaş’ı sahipsiz bırakmamak; şartlar ne olursa olsun bu yükü omuzlamak ve değerlerimize sahip çıkmaktır. Bunun için için defalarca güçlerimizi birleştirme arzumuzu dile getirdik. Ama geldiğimiz noktada beklentilerimizin gerçekleşmeyeceğini görüyorum. Çok adaylı kongreden çıkacak bir yönetimin Beşiktaş’ın kronikleşmiş sorunlarını çözebileceğini düşünmüyorum. Beşiktaş’ın gerçek sahibi milyonlarca taraftarı ve onların genel kuruldaki temsilcileri olan kongre üyelerine sesleniyorum: Birlik ve beraberliği talep edin. Güçlerimizi birleştirelim ve içinde bulunduğumuz krizi fırsata çevirelim. Bu amaca destek vermek için adaylıktan çekiliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bu açıklamadan sonra başka bir değişiklik olmazsa, Ahmet Nur Çebi, Serdar Adalı ve Hürser Tekinoktay başkanlık için yarışacak.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı