İsmail Saymaz’ın Yeni Kitabı ‘Şehvetiye Tarikatı’ Çıkıyor!

İsmail Saymaz yeni kitabını duyurdu. Sahte şeyhlerin anlatıldığı ‘Şehvetiye Tarikatı’ 9 Ağustos’ta çıkıyor.

İsmail Saymaz, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Şehvetiye Tarikatı adlı son kitabım 9 Ağustos’ta çıkıyor. Bu kitabımda, 2005 yılından bu yana faaliyet gösteren dört ‘sahte şeyh’ ve tarikatın, bir cinci hoca ve bir sözde evliyanın dolandırıcılık ve cinsel istismar hikayesini anlatıyorum.” İfadelerini kullandı.


Saymaz, açıklamasının devamında kitapla ilgili bilgiler verdi. Kitabın dava dosyalarından yararlanılarak yazıldığını belirten Saymaz, kitapta yer alan olay ve konulardan da bahsetti. İşte “Şehvetiye Tarikatı” adlı kitapta yer alan konu başlıklarından bazıları: Balıkesir’de, kayalığa türbe kurup halkı soyan Recep Küçük, Aksaray, Çorum ve Kırşehir’de, biri resmi, yedisi dini nikahlı olmak üzere 26 kadınla birlikte olan Şeyh Mustafa Çalışkan, Bursa’da, erkek ve kadın bütün müritleriyle cinsel ilişkiye giren Uğur Korunmaz, Konya’da, erkek müritleriyle birlikte olan Süleyman Işık, Hatay’da, cinlerin koruduğu hazineyi çıkaracağım diyen dolandırıcı Nevzat Açıkgöz, reenkarnasyonla halkı soyan sahte şeyh Veysel Karani.

KİTABINI TARİKAT MAĞDURLARINA İTHAF ETTİ

Kitapta anlatmak istediklerine de değinen Saymaz, holdingleşen tarikatların merdivenaltı tarikatları doğurduğunu söyledi. Sahte şeyhlerin güçlerini gerçek şeyhlerden aldığını belirten Saymaz, “Tekke ve Zaviyeler Kanunu, müridini istismar eden sahte şeyhlere uygulanırken, gerçek şeyhler devlete çökmektedir” diye açıkladı. Başarılı gazeteci İsmail Saymaz, son kitabını tarikat yurtlarında hayatını kaybeden, istismara uğrayan çocuklara ve tarikat şirketleri tarafından dolandırılan yurttaşlara ithaf etti.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı