İsmail Küçükkaya milletvekilliği için teklif aldı!

İsmail Küçükkaya siyasete girecek mi? Ünlü gazeteci İsmail Küçükkaya, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Küçükkaya herkesin merak ettiği siyasete girecek mi konusuna açıklık getirdi ve iki siyasi partinin genel başkanından milletvekilliği teklifi aldığını ancak siyasete girmeyeceğini söyledi.
Takip et
İsmail Küçükkaya milletvekilliği için teklif aldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Küçükkaya, “İki kere iki genel başkandan teklifler geldi bana ama ben siyaseti düşünmedim, düşünmüyorum hiçbir zaman da düşünmeyeceğim” ifadelerini kullandı.

Küçükkaya, “Siyasi öngörülerim çıkar. Ben ANAP ve DOĞRU-YOL muhabirliğinden geliyorum. Şuandaki iktidarı da muhalefeti de çok yakın takip ettim dolaysı ile siyasi öngörülerim iyidir. Sabahları oyunlar oynuyorum yayında mesela, siyasi gelişme oluyor şuanda bu şekilde olacak diyorum çıkma oranlarını kendimce hesaplıyorum” şeklinde konuştu.

İsmail Küçükkaya kimdir?

İsmail Küçükkaya,1972 senesinde Kütahya Simav’da dünyaya geldi. ilk ve orta öğrenimini Kütahya’da gördü.Üniversite öğrenimini ise Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölümünde tamamladı.İsmail Küçükkaya, gazetecilik kariyerine 1991 senesinde Hürriyet Gazetesi’nde muhabirlik yaparak başladı.

Hürriyet Gazetesi’nde çalıştıktan sonra Sabah ve Star gazetelerinde görev aldı. 2000 senesinde Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başlayan basın mensubu, 2003 senesinde köşe yazarlığını da sürdürerek SkyTürk TV’de Ankara temsilcisi olarak çalışmaya başladı.

Akşam Gazetesi’nin genel yayın yönetmenliğini yaptı

2005-2008 yıllarında Akşam Gazetesi’nin Ankara temsilciliği yürüten Küçükkaya, 2008 senesi Kasım ayında Akşam Gazetesi’nin genel yayın yönetmeni oldu. Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı olaylarının sonrasında görevinden alındı.2013 senesi Eylül ayında Fox TV’de “Çalar Saat” isimli programı sunmaya başladı. Basın mensubu İsmail Küçükkaya 10 Temmuz 2016’da Samsun’da görev yapan görsel sanatlar öğretmeni Eda Demirci ile evlendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.