adplus-dvertising

İsmail Kartal: ‘Bundan sonra karar başkanımız ve yöneticilerimizin’

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, “Bundan sonra karar başkanımızın ve yöneticilerimizindir. İlk gün ne söyledim Fenerbahçem için hayırlısı ne ise olsun bizim için hayırlısı ne ise o olacak” şeklinde konuştu.
Takip et
İsmail Kartal: ‘Bundan sonra karar başkanımız ve yöneticilerimizin’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Süper Lig’in son haftasında deplasmanda Yeni Malatyaspor’u farklı mağlup eden Fenerbahçe’de maç sonu gazetecilerin sorularını cevaplayan Teknik Direktör İsmail Kartal, Yeni Malatyaspor’un vaziyetinin ortada olduğunu ifade ederek, “İnşallah çok daha güzel bir biçimde toparlanıp Süper Lig’e çıkarlar. Çünkü çok güzel bir şehir Malatya kenti, hocalarıyla konuştum. Çok sıkıntılı bir süreçten geçiyorlar, Allah yardımcıları olsun. Neticede biz bugün farklı kazandık rakip de 10 kişi kalınca biraz daha işimiz kolaylaştı. Kazanmak için gelmiştik farklı bir galibiyetle kazandığımız için mutluyuz, oyuncularımı tebrik ediyorum” dedi.

İsmail Kartal: ‘Bundan sonra karar başkanımız ve yöneticilerimizin’

“Tüm hayalim camiayı birleştirmek”

Süper Lig’de sezonun sona ermesi sebebiyle bütün ekip arkadaşlarına teşekkür eden Kartal, “Samandıra’da bize hizmet eden personele, futbolcularıma, ekibime, yönetimime ve taraftarlarıma çok teşekkür ediyorum. Sezon ortasında göreve geldiğimde ne söylediysem, ne mesaj verdiysem o mesajlarımı gayet iyi aldılar. Onlar bize destek verdiler, verdikleri enerjiyle biz de onlara çok güzel bir reaksiyon gösterdik. Benim tüm hayalim camiayı birleştirmek, o tribünlerin dolu olarak taraftarıyla coşkulu bir futbol bir karakter koyan Fenerbahçe ruhunu tekrar ortaya çıkartan bir takım oluşturmaktı. Ben ne söylediysem söylediklerimin tamamını gerçekleştirdiğimi düşünüyorum. O gün neredeysem bugün de aynı noktadayım. Bunun için taraftarlarımı kesinlikle unutmayacağım. Futbolcularım bugüne kadar birbirimize olan saygıyla, birbirimize olan inancımızla biz bunları başardık, bunların tamamının üstesinden geldik. Onun için bu seviyedeki en büyük pay sahibi oyuncularımındır. Oyuncularımı tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Taraftarlarımızın da bize verdiği enerjiyle her zaman onları mahcup etmedik, onları mutlu etmek için biz de elimizden geleni yapmaya çalıştık ve yaptığımızı düşünüyorum” diyerek konuştu.

İsmail Kartal: ‘Bundan sonra karar başkanımız ve yöneticilerimizin’

“Başkanımızla yöneticilerimizle görüşmedik”

Sezonun sona ermesiyle beraber bundan sonraki süreçle alakalı de sorulan soruya yanıt veren Teknik Direktör Kartal, “İlk gün neredeysem bugün de aynı yerdeyim onun için bundan sonraki süreçte ne olup ne biteceğini bilmiyorum. Dediğim gibi başkanımıza, yöneticilerimize de Fenerbahçeme de hayırlısı ne ise o olsun. Benim için de hayırlısı ne ise o olacak. Şu ana kadar başkanımızla, yöneticilerimizle görüşmedik. Herhalde bugünden sonra İstanbul’da bir görüşmemiz olacak. Ben de zaten sezonun planlamasıyla alakalı hazırladığım raporları başkanıma yöneticilerime sunacağım” cevabını verdi. Ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını düşündüklerini de söyleyen Kartal, “Fenerbahçe için Şampiyonlar liginde, yeni sezonda her şey güzel olsun, hayırlısı olsun. Benim için de Fenerbahçe için de en güzeli olsun” ifadelerine yer verdi.

İsmail Kartal: ‘Bundan sonra karar başkanımız ve yöneticilerimizin’

“Karar başkanımızın ve yöneticilerimizin”

Bir gazetecinin “Bundan sonrası için düşünceniz nedir” sorusuna ise Kartal şu yanıtı verdi:
“Şu an herhangi bir düşüncem yok. Bir de söylediğim gibi şu an ikinci yarının lideri şampiyonu Fenerbahçe. İkinci yarıda en çok gol atan takım açık ara gene Fenerbahçe. Bu gurur futbolcularımla bize yeter. Camiamıza, taraftarlarımıza yeter, biz bunların tamamını çok şükür gerçekleştirdik. Bundan sonra karar başkanımızın ve yöneticilerimizindir. İlk gün ne söyledim Fenerbahçem için hayırlısı ne ise olsun bizim için hayırlısı ne ise o olacak” diyerek konuştu.

Sezon boyunca yaptıklarının ortada olduğunu da ifade eden Kartal, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:
“Yapılanlar ortada. Daha fazlası ne olabilirdi. Açıkçası ben de merak ediyorum. Kupadan elendik, tamam elendik ama nasıl elendik. İşin o tarafına bakmak gerekir. Açık ara çok farklı kazanacağımız maç verilmeyen iki penaltı. Gereksiz bir verilen faul, şansız yediğimiz bir gol. Kaybettiğimiz bir maç var, nasıl kaybettik berabere kaldığımız 3-4 adet maç var, onları da tüm kamuoyu değerlendirecek. Takdir edecek, mademki burada açık net bir biçimde konuşuyoruz. Bu maçlara da bakılacak, acaba kazanmayı, oyununun galibi kimdi. Fenerbahçe miydi onlar da bakılacak. Şu an gelinen noktaya da insanlar bakacak, herkes değerlendirmesini buna göre yapacak. Herkes buna göre düşünecek. Objektif iyiyse iyi, kötüyse kötü bu kadar. Yapılanlar ortada, kaybettiklerimiz nasıl kaybedildiği de ortada.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.