İsmail Kahraman makam aracı tahsisi ile alakalı açıklama yaptı!

TBMM Başkanlığı, eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a öne sürülen modelde bir aracın tahsis edilmediğini açıkladı. Açıklamada, “Eski Meclis Başkanı Sayın İsmail Kahraman’a öne sürülen modelde bir araç tahsisi söz konusu değildir” dendi.
Takip et
İsmail Kahraman makam aracı tahsisi ile alakalı açıklama yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a Audi marka makam aracı tahsis edildiğini öne sürdü.

Tanal’ın paylaşımına jet hızıyla cevap geldi. Önce Karaman’ın danışmanı sonrasında TBMM’den açıklama geldi.

Konuya ilişkin TBMM Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, bir milletvekilinin sosyal medya hesabından paylaştığı gibi eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a öne sürülen modelde araç tahsisinin söz konusu olmadığı söylendi.

“Paylaşımda söylenen marka ve modelde kiralık bir araç bulunmamaktadır”

Açıklamada, “Meclis Başkanlığı tarafından, önceki dönem Meclis başkanlarımızın hepsine araç tahsisi yapılmaktadır. Bu araç, siyasi parti grup başkanlarına ve başkanvekillerine tahsis edilen araçlarla aynı niteliklere sahiptir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz konusu paylaşımda söylenen marka ve modelde kiralık bir araç bulunmamaktadır. Öte Yandan gene söz konusu paylaşımda yer verilen, aylık yakıt tahsisi ile alakalı iddia da gerçeği yansıtmamaktadır” dendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.