İşletmeden Firar Eden 50 Yarış Atı Ortalığı Birbirine Kattı

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde yer alan Sultansuyu Tarım İşletmesinden firar eden 50 kadar yarış atı trafiği fena halde karıştırdı.

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde yer alan Sultansuyu Tarım İşletmesinden firar eden 50 kadar yarış atı trafiği fena halde karıştırdı. 2 araca çarpıp 6 kişinin yaralanmasına sebep olan atlardan 3 tanesi ise telef oldu.


Akçadağ ilçesinde yer alan safkan Arap atlarının yetiştirildiği Sultansuyu Tarım İşletmesinde trajikomik bir olay yaşandı. Yaşadıkları tavlanın kapısını kırarak kaçan 50 kadar yarış atı, Malatya – Kayseri karayoluna çıktı. Süratle ilerleyen araçların arasına dalan atlara çarpan 2 araçta yüksek oranda maddi zarar meydana gelirken 6 kişi yaşanan kazalar sonucu yaralandı.

BAZI ATLAR TELEF OLDU

Yaralı vatandaşlar ambulanslarla Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılırken hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi. İlerleyen saatlerde trafik kontrolü sağlanabilse de, kaçan atları tekrar yakalamak uzun uğraşlar sonucu gerçekleştirilebildi. Telef olan atlar iş makineleriyle yollardan kaldırıldı. İtfaiye ekipleri olayların yaşandığı yollarda temizlik gerçekleştirdi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı