İslam’a Hakaret Edince Partisinden Kovuldu

Kanada’da Yeşil Parti’den seçimlerde aday olan Erik Schomann, sosyal medya hesabından İslam’a hakaret etti. Schomann çok geçmeden partisinden kovuldu.

Kanada’da 21 Ekim’de gerçekleştirilecek olan Federal Genel Seçimlere, Yeşil Parti’den aday gösterilen Erik Schomann, kişisel sosyal medya hesabından İslam’a hakaret edince partisinden kovuldu.

Yaşil Parti tarafından Simcoe kentinden federal parlamento için aday olarak çıkarılan Erik Schomann, sosyal medya hesabından bazı paylaşımlarda bulundu. Schomann bu paylaşımlarından birisinde kızarmış bir domuzdan kalanları paylaşarak, “Domuzdan kalanları, Muhammed karikatürünü protesto edenler için Danimarka’ya gönderdik” kelimelerini kullandı.

KANADALI MÜSLÜMANLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Milletvekili adayının bu paylaşımı kısa sürede büyük tepki topladı. Yeşil Parti Lideri Elizabeth May’in karşısına gelen Kanada Müslümanları Ulusal Konseyi Direktörü Mustafa Faruk, Müslümanlara ve Hazret-i Muhammed’e yapılan saygısızlığı göstererek, aday hakkında gerekenin yapılmasını istedi. Bunun üzerine Kanada Yeşil Parti Lideri Elizabeth May, Erik Schomann’ın adaylıktan alındığını ve partiden ihraç edildiğini duyurdu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı