İslam Memiş’ten altın tahmini! Altın yükselecek mi?

Altın ve doların düşeceğini çok önceden bilen altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş’ten bomba altın iddiası geldi. 640 lira civarından 1000 liraya kadar yükselen gram altın için bomba tahmin geldi. Gram altında ikinci bir dip beklediğini söyleyen İslam Memiş, “2022 sene içinde altının gram fiyatında 1.450 lira Gümüşün gram fiyatında 20 lira seviyelerini bekliyor olacağım” şeklinde konuştu.
Takip et
İslam Memiş’ten altın tahmini! Altın yükselecek mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş’ten yüksekten altın alan yatırımcının yüreğine su serpen tahmin geldi. 20 Aralık’ta altın ve doların çakılacağını saatler öncesinden tahmin eden İslam Memiş, 2021’de risk alanların, panik alım yahut satımı yapanların, satanların (ev-otomobil-birikim vs) zarar ettiği bir sene olduğunun altını çizdi.

17-18 liradan dolar, 1000 liradan gram altın alanlar…

İslam Memiş geçen hafta, “17-18 liradan dolar alanlar 3-4 ay bekleyecek diyenlere de inanma… Bana göre o kadar da beklemeyecekler… 15 liradan dolar aldım, 1000 liradan gram altın aldıysan koy kenara bekle, bir ay bekle, 2 ay bekle ve gör…” uyarısı yapmıştı. Memiş şuanda de 2022 için gram altın ve gümüş fiyatı tahminiyle dikkat çekti.

Gram altında 1450 lira, gram gümüş 20 lira olacak…

İslam Memiş Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “2022 sene içinde altının gram fiyatında 1.450 lira Gümüşün gram fiyatında 20 lira seviyelerini bekliyor olacağım. Sene içinde öngördüğüm bu rakamları zirve seviyesi olarak takip edeceğim. Kısa vadede “Hani olacaktı” diyen kaybedecek, fiyata aldırmayıp miktarını artıran kazanacak” ifadelerini kullandı.

İslam Memiş’ten altın tahmini! Altın yükselecek mi?

‘Hani düşecekti’ diyen arkadaş sen şimdiden kaybettin

Memiş, 1450 lira tahminine gelen eleştiriler üstüne ise, “(Hani düşecekti, şuanda 1.450 lira diyorsun) diyen arkadaş, sen şimdiden kaybettin. Bu piyasada dolaşmaya, batacaksın. ‘2.dip sonrası’ yazıyor. Okumuyor yahut okuduğunu anlamakta zorlanıyorsun. Boşuna heveslenme ‘alım-satım yaparım para kazanırım’ diyerek. Kaybedeceksin” uyarısı yaptı.

2022’de riski azaltın, yatırım yaparken de…

“2022’de riski azaltmak koşul!” diyen İslam Memiş, “2022’de nasıl bir yol belirlemeliyiz?” sorusuna da peş peşe yaptığı paylaşımlarla yanıt verdi. 2022’de nasıl yatırım yapmalıyız?.. Hangi araçlara yatırım yapmalıyız?.. İşte İslam Memiş’in 2022 senesi için öngörüleri ve yatırım tavsiyeleri…

İkinci dip geldikten sonra miktarınızı artırın…

2. dip geldikten sonra senelik olarak miktarını artırarak yola çıkan iyi bir yol belirlemiş olacak Öbür endüstriyel metaller de değer artış sürecine gireceğini öngörüyorum. Fed, $ destekleyecek eyvallah Fakat enflasyonu daha fiyatlamamış ons altın ve gümüş olduğunu unutmamak gerek

Uzun vadecilere şimdiden tebrikler

İki tür yarırımcı var; – Kısa vade oynayan – Uzun vade her fırsatta alıp bekleyen 2022’de oynayanlara kolaylıklar. Uzun vadecilere şimdiden tebrikler. 2022’de finans sistemi, ezberleri bozacak. 2021’de herkesin varlıklarını elinden sistem, 2022’de iyi oynayacak.

Tek tercih ile değil, sepet yapan kazanacak

2022’de – Fiyata değil, miktara odaklanan – Kısa vadeye değil uzun vadeye – Tek tercih ile değil, sepet yapan – Full değil, sepet yapan Kazanacak. Yabacı para birimlerinde Dolar değil GBP’yi takip edeceğim.

Bu süreçte dolandırılma olayları sık olacak

Metaverse ve kripto para piyasası bir gerçektir. Bunu hiç kimse inkar edemeyecek. Bu süreçte dolandırılma olayları sık olacak. Bence nefsimiz ile değil tecrübeli insanların bilgilerinden yararlanarak olaylara yaklaşmalıyız. Zenginlik hayali değil, devrim olarak değerlendirelim.

Bahane yok, değişen bir dünya var

“Ben anlamam, işim olmaz, uğraşamam” diyenler ile “Anlamak ve incelemek istiyorum, yeniliğe açığım” diyenlerin kaderleri, finansal piyasalarda farklı olacak. Bahane yok, değişen bir dünya var. Ya ayak uyduracağız ya da bildiğimiz yoldan yürüyeceğiz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.