adplus-dvertising

İslam Memiş’ten 10 bin lirası olanlara altın, döviz, kripto para önerisi! Şubat ayına dikkat!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, küçük yatırımcının sepet yapması gerektiğini ve yatırımlarını dörde bölmesi gerektiğini söyledi. Günlerdir piyasaların merakla beklediği ABD Merkez Bankası Fed Ocak ayı faiz duyurdu. Fed faizi sabit bırakırken açıklama beklenenden daha şahin tonda geldi.
Takip et
İslam Memiş’ten 10 bin lirası olanlara altın, döviz, kripto para önerisi! Şubat ayına dikkat!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımların bölünmesi gerektiğini söyledi.

Beyaz Tv’de ekranlara gelen Her Açıdan programında konuşan İslam Memiş çarpıcı uyarılarda bulundu.

İşte İslam Memiş’in o açıklamaları:

İslam Memiş’ten 10 bin lirası olanlara altın, döviz, kripto para önerisi! Şubat ayına dikkat!

Gaza gelmeyin. Seçim sürecinde olan bir ülke var. Adamlar kur ataklarına müsaade etmeyecekler. Gram altın için Şubat ayında bir düşüş bekliyorum. Hani FED’den sonra uçacaktı. Hala yerinde sayıyor. Her ayın hikayesi farklı.. Şubat ayı Cumhurbaşkanı yurt dışına gidecek. Şirketler para bozduracak. Acele etmeyelim. Dünya şu an kabuk değiştiriyor. Artık akıllı olacağız. 10 bin liranız varsa, 2 bin 500 lira ile döviz, 2 bin 500 lira ile emtia, geriye kalan ile borsa ile kripto alabilirsiniz. Yani bir sepet yapmanız lazım. Buna siz karar vereceksiniz. Bunun örneğini kaç aydır veriyorum. Çünkü bu bir risk. Parayı tek bir şeye yatırmak risk. 10 bin liramı dörde böldüm, yoluma devam ediyorum. Tek sepet olmamalı. Bu akşamdan itibaren sepet yapın. Çünkü bu durumda düşerken de yükselirken mutlu olursunuz.

Fed piyasaları şaşırttı! Altın büyük darbe yedi! İslam Memiş altın için Şubat’a dikkat dedi

Günlerdir piyasaların merakla beklediği ABD Merkez Bankası Fed Ocak ayı faiz duyurdu. Fed faizi sabit bırakırken açıklama beklenenden daha şahin tonda geldi. Katıldığı yayında altın fiyatlarını yorumlayan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Şubat ayında önemli bir düşüş beklediğini söyledi.

İslam Memiş’ten 10 bin lirası olanlara altın, döviz, kripto para önerisi! Şubat ayına dikkat!

DOLAR ÇIKTI ALTIN DÜŞTÜ

Ancak Fed’in açıklama metni beklenenden daha şahin tonda gelince dolarda yükseliş olsa da altın fiyatlarında sert bir düşüş yaşandı.

Fed kararı sonrası ONS altın 1815 dolara inerken haftanın başında 805 TL seviyelerini gören Gram altın/TL ise 794 seviyelerine çekildi.

İSLAM MEMİŞ’TEN ALTIN UYARISI: ŞUBAT AYINA DİKKAT

Fed’in kararları piyasaları çok fazla etkileyecekken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, katıldığı yayında Gram Altın/TL fiyatlarını yorumladı.

Fed’e kadar 780 TL-820 TL aralığını takip etmelerini söylemiştim. Yine Fed’e kadar bu bant aralığını geçerliliğini korudu. Altında ne 780 TL aşağısına sarkmalar gördük Ocak ayında ne de 820 TL seviyesinin üzerine ataklar gördük. Bu bant aralığında kaldı ama dolar kurundan çok etkilendiği için biraz daha zikzaklar çizmeye devam ediyor. Yani bir noktada aslında doları takip ettiğini söyleyebiliriz. Gram Altın/TL fiyatında kısa vadeli olarak ben bir düşüş öngörümü devam ettiriyorum. Özellikle Şubat ayında Türkiye’de 10 milyar dolarlık bir bozdurum süreci var. Bu da dolar kurunda bir düşüşü gündeme getirebilir bu da Gram altın/TL’de düşüş ihtimalini göz önünde bulundurmak gerekir. Şubat için 750 TL devamında 720 TL seviyesini bekliyorum. Ama orta vadeye baktığımız zaman Gram Altın/TL fiyatı 1000 TL seviyesinin üzerine kırabilir ve yıl için bu yükselişlerini 1450 TL seviyelerine kadar yükseltebilir. Bu öngörümü ben ons altına hem de dolar kurundaki desteğe bağladığımı söyleyebilirim.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.