adplus-dvertising

İslam Memiş’in bitcoin tahminleri doğru çıktı! Kripto paralar çakıldı…

Kripto para piyasaları çöküş sürecine girdi, kayıplar yüzde 10’u geçti. Bitcoin 38 bin dolara, Ethereum da 2800 dolara indi. Haftalar önce ‘Kripto paralar çökecek, ulus devletler tokat atacak’ ifadeleri kullanan altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, ilk çöküşün sonrasında ikinci çöküşü de açıkladı. Peki kripto paralar neden düşüyor?..
Takip et
İslam Memiş’in bitcoin tahminleri doğru çıktı! Kripto paralar çakıldı…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kripto Para piyasaları tarihi şoklardan birini daha yaşıyor. Ayı piyasasından bir türlü kurtulamayan kripto paralar 2022 senesine kötü başlangıç yaptı. 2021 senesinin Ekim ayında Boğa piyasasına giren ve tarihi rekorlar kıran kripto paralar Kasım ayında zirveleri gördü. 2021 Kasım ayından sonra ayı piyasasına giren, lider kripto para biriminin dominansı devamlı düşer hale geldi.

İslam Memiş’in bitcoin tahminleri doğru çıktı! Kripto paralar çakıldı…

ABD borsalarındaki yüzde 1’i aşkın değer kayıpları kripto paralarda düşüşe neden oldu. Dow Jones yüzde 0.89 oranında düşüşle 34 bin 715 puan, S&P 500 yüzde 1.10 oranında düşüşle 4482 puan, Nasdaq ise yüzde 1.30 oranında düşüşle 14 bin 154 puan seviyesine geriledi.

İslam Memiş kripto paralarda iki çöküş için de önceden uyardı

İlk çöküşten önce “Ulus devletler, tokat atacak! Üzülürseniz üzülürüm” uyarısı yapan İslam Memiş, 10 Ocak’ta da “Btc satışlarının arkasında Fed etkisi yok, ulus devletler var. Bu hafta ve önümüzde hafta sebebini açıklayacaklar. 2.çöküşte çok can yanacak! Şuanda tepki yemi verecekler” uyarısı yapmıştı.

İslam Memiş’in bitcoin tahminleri doğru çıktı! Kripto paralar çakıldı…

38.90 dolardan yüzde 50 aldım, 1 sene bekleyeceğim!

“39 bin 2.çöküş değildi. Ön satıştı. Haftaya sıra Ons’larda!” diyen İslam Memiş, İslam Memiş, “38.900 $ yüzde 50 aldım, 1 sene beklemek koşuluyla” şeklinde konuştu ve ekledi: “Sepetimde artık btc de var. Yüzde 50 için bekliyorum.” İslam Memiş, kendisine güvenenlere de aynı şeyi tavsiye etmiş oldu.

İslam Memiş’in bitcoin tahminleri doğru çıktı! Kripto paralar çakıldı…

İslam Memiş’in bitcoin tahminleri doğru çıktı! Kripto paralar çakıldı…

Çöküşü Ukrayna krizimi tetikliyor?

ABD-Rusya-Ukrayna üçgeninde sıcak gelişmelerin meydana geldiği bu günlerde jeopolitik problemler kripto para piyasalarını olumsuz etkiliyor. Ukrayna’nın olası Rus işgalinde ABD’nin sert tavır alacağı söylenirken Rusya ekonomisini çökertmek için uygulamaların devreye gireceği de senaryolar arasında yer alıyor. Bununla beraber Ukrayna’nın yanında duran AB ve ABD’ye karşı, Rusya’nın da Çin’i arkasına alabileceği beklentiler arasında yer alıyor. Bu da herhangi bir işgal anında küresel ekonomide dalgalanmalar yaşanabileceği riskini ortaya çıkarıyor.

Fed’in enflasyonla mücadele için faiz artırım hamlesinin yakın zamanda gelecek olması olasılığı de piyasalarda satış dalgası oluşturdu. Jeopolitik problemlerden beslenen yatırım aracı Altın ise ons bazında 2 ayın zirvesinde seyretmesi de kripto paralardan kaçışı tetikledi.

Bitcoin yüzde 45 düştü

Lider kripto para birimi Bitcoin Kasım ayında gördüğü 69 bin dolardan 38 bin dolara düştü. Devamlı düşüş trendinde olan Bitcoin’in dominansı yüzde 40 seviyelerinde bulunuyor. Ayı piyasasındaki Bitcoin güne 42 bin 713 dolardan başladı. Gün içinde en düşük 38 bin 315 dolar, en yüksek de 42 bin 713 dolar seviyesini gördü. Saat 06:45 itibarıyla Bitcoin yüzde 10’a yakın kayıpla 38 bin 770 dolar seviyesinde işlem görüyor.

İslam Memiş’in bitcoin tahminleri doğru çıktı! Kripto paralar çakıldı…

Ethereum yıkıldı

Ethereum ise büyük kayıp yaşayan öbür kripto para birimi oldu. Güne 3195 dolardan başlayan Ethereum gün içinde en düşük 2810 dolar, en yüksek de 3196 doları gördü. Saat 06:45 itibarıyla Ethereum yüzde 11 oranında düşüşle 2859 dolardan işlem görüyor.

Altcoinlerde de dev kayıplar var

Popüler altcoinlerden Dogecoin yüzde 9 oranında düşüşle 0.1505 dolar, Shiba Inu yüzde 9 oranında kayıpla 0.00002556 dolar seviyesinde işlem görüyor.

En çok yükselen gene spekülatif

En çok yükselenler listesine baktığımızda LOKA isimli coin yüzde 1284 oranında primle 2.21 dolar, KNC yüzde 6.54 oranında yükselişle 1.64 dolar, PERP yüzde 5.50 oranında yükselişle 9.20 dolar seviyesinde işlem görüyor.

En çok düşenler gene altcoinler

En çok düşenler arasında altcoinler ilk esnalarda yer alıyor. SCRT yüzde 20 oranında düşüşle 7.17 dolar, POND yüzde 19 oranında düşüşle 0.055 dolar, DUSK yüzde 18 oranında düşüşle 0.70 dolar, QI yüzde 18 oranında düşüşle 0.07 dolardan alıcı buluyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.