İşkenceye Dayanamayan Kaplanlar Terbiyecisini Parçaladı

Triggiano’da sirkte gösteriye hazırlanan 4 kaplan 65 yaşındaki eğiticilerini öldürdü.

Triggiano’da yaşanan olayda hayvanları sirke hazırlayan yaşlı eğitmen hayvanlara sergiledği sert tavırlar sonrasında saldırıya maruz kaldı. Baskıya dayanamayan kaplanlardan birinin eğitmene saldırmasının ardından diğer üç kaplanda eğitmene saldırdı.

Triggiano basınından edinilen bilgilerde kaplanların olay fark edilene kadar eğitmenin bedenini parçaladığı öğrenildi. Sirk görevlilerin olayı fark etmesinin ardından çağrılan sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan eğitmen tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Gösteriye çıkacak olan hayvanlar ise görevlilerinden alınarak doğal yaşam parklarına götürüldü.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA AÇILDI

Olayın yaşamasının ardından hayvanları alı koyma, işkence ile eğitmek suçlarından sirk yetkilisi hakkında polis soruşturma başlattı. Soruşturmanın ardından mahkemeye sevk edilen sirk yetkilisi hayvanlara eziyet etmek suçundan tutuklanarak ceza evine gönderildi. Polis gösterimi 14 Temmuz’a kadar sürmesi planlanan sirkin yaşanan olaydan sonra turnelerine son verildiğini duyurdu. Ülkede yankılanan olayın ardından hayvan hakları savunucuları sirk gösterilerinin yasaklanması için gösteri düzenledi. 40 ülkede hayvanların sirkte çalıştırılmasının yasak olduğunu aktaran göstericiler sirk yetkilisine verilen cezanın yerinde bir karar olduğunu ifade ettiler.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı