adplus-dvertising

İşkenceci kocasını öldüren Melek İpek tahliye oldu!

Antalya'da kendisine işkence yaptığını iddia ettiği eşini öldüren Melek İpek 108 gündür kaldığı cezaevinden çıkarıldı. Mahkemeden çıkan tahliye kararı sonrası Melek İpek'in annesi sevinç gözyaşları dökerken öldürülen Ramazan İpek'in ailesi karara tepki gösterdi.
Takip et
İşkenceci kocasını öldüren Melek İpek tahliye oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Antalya’da şiddetine maruz kaldığı kocasını tüfekle öldüren Melek İpek’in tahliye olmasına kayınvalidesi ve kayınpederinden tepki geldi. Gözü yaşlı kavınvalide Esma İpek, “Kanımın son damlasına kadar şikayetçiyim, hakkımı helal etmiyorum” şeklinde konuştu.

Döşemealtı ilçesinde 7 Ocak’ta kendisine işkence yapıp ölümle tehdit ettiği eşi Ramazan İpek’i(36) tüfekle öldüren 2 çocuk annesi Melek İpek(31) Antalya Adliyesinde 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 3. duruşma neticesinde, ‘Meşru savunmada sınırın aşılması mazur görülebilecek bir heyecan, korku ve telaştan ileri gelmiş ise faile ceza verilmez” hükmü kapsamında tahliye edildi.

RAMAZAN İPEK’İN AİLESİNDEN KARAR TEPKİ

Karara Ramazan İpek’in Killik Mahallesi’nde yaşayan anne ve babası tepki gösterdi. Esma İpek, karara olan tepkisini gözyaşları içinde dile getirdi.Ramazan İpek’in ev hanımı annesi Esma İpek, karara itiraz ettiğini ve çok üzüntü işittiğini dile getirdi. Melek’in baş sağlığı dileğini kabul etmediğini kaydeden Esma İpek, “Kanımın son damlasına kadar şikayetçiyim, hakkımı helal etmiyorum. Benim onlara yaptığımı onlara kimse yapmadı. Sıkıntılıyız dedikleri zaman bileziklerimi verdim, tarla satıp para verdik. Varsa sıkıntılarını söyleselerdi çözeydik. Benim çocuğumu verseydi, bu hale getirmeseydi beni. Benim acım bir adet vardı iki adet yaptı. İki de onun evladı var, nasıl olur bilmiyorum. Allah bildiği gibi yapsın” diyerek konuştu.

“SOYADIMIZI SİLDİRSİN”

Tahliye kararını beklemediğini ifade eden İpek, “Ben eşimle tartışayım öldürüp götürsünler 3 ay yatıp tahliye etsinler beni. Bu hak mı adalet mi. Ben adalete sığınıyorum. Soyadımı sildirsin, Melek İpek taşımasın. Üst mahkemeye itiraz edeceğiz. Sonuna kadar uğraşacağım. Benim çocuğumun suçu yoktu. Benim yuvamı yıktı, Allah bildiği gibi yapsın. 8 Ocak’tan beri gözyaşı döküyorum. 8 yıldan beri de öbür oğluma döküyordum” diyerek konuştu.

“TAHLİYE KARARI BEKLEMİYORDUK, BU PLANLI ÖLDÜRME OLAYI”

Ramazan İpek’in babası Murat İpek, oğluyla Melek İpek’in 12 yılda bir defa kavga ettiklerine şahit olduklarını belirtti. Oğlunun olay günü göğsüne açılan ateşle öldürüldüğünü dile getiren İpek, “Bu kararın sonrasında ben de eşimden korkmaya başladım. 45 senelik evliyiz ben hanımımdan bile bu vaziyetleri gördükçe çekinti yapmaya başladım. Ne derse tamam diyorum. Kadın hakları var da erkeklerin yok mu? Kadın erkeğini öldürsün üzerine affedilsin. Her ailede dedikodu olduğu zaman çiftler birbirini vursun. Biz tahliye kararını beklemiyorduk. Bu kasıtlı planlı öldürme olayı” şeklinde konuştu.

“SONUNA KADAR PEŞİNDEYİM”

“Karısı olarak eşini öldüren bir kadının cezasını çekmesi lazım” diyen baba İpek, “Bu karara itiraz edeceğiz. Sonuna kadar peşindeyim. Yasa ne gerektiriyorsa onu yapacağız. Ölen kişi öldü, vuran kişi serbest kalır diyorsa yasa ona diyeceğim bir şey yok. Bu kararı işitince ben kendimi kaybettim. 2-3 saat sonra kendime geldim. Nasıl olur şeklinde konuştu. Ülkede hak adalet kalmamış dedim” diyerek konuştu.

MELEK İPEK’İN AİLESİ KURBAN KESTİ

Cezaevi çıkışında özgürlüğe adım atan Melek İpek, kızları Ceylin Deniz ve İkra Nur’u görünce koşarak sarıldı. Gözyaşları eşliğinde kızlarına uzun süre sarılan İpek, onları çok özlediğini belirtti. Cezaevinin önünde gazetecilere yaptığı açıklamalarının sonrasında İpek, ailesiyle beraber baba evine döndü. Ailesi, akrabalarıyla bir araya gelen Melek İpek, gecenin ilerleyen saatlerinde kızları ve kız kardeşi Nimet Çelik’le beraber kalarak sabaha kadar sohbet edip, hasret giderdi. İpek’in eve gelmesiyle evde bayram havasının estiğini söyleyen Çelik ailesi, kızları Melek İpek’in tahliye kararı için kurban kesti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.