adplus-dvertising

İsim benzerliği ev sahibi yaptı, durumu boşanma davasında fark etti

Elazığ’da yaşayan Hasan Yıldırım, eşiyle boşanma davası sürecinde mala konan önlem neticesinde üstünde bir evin daha olduğunu öğrendi. Tapuya giderek vaziyeti araştıran ve isim benzerliğinden dolayı başka birinin evinin üstüne yapıldığını gören Yıldırım, ortalama 2 yıl uğraşmasının sonrasında Almanya’da yaşayan adaşına ulaşarak evi devretti.
Takip et
İsim benzerliği ev sahibi yaptı, durumu boşanma davasında fark etti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Elazığ’da yaşayan 4 çocuk babası Hasan Yıldırım (61), eşiyle boşanma aşamasında olduğu süre zarfında mala önlem konulması ile üstüne bir ev daha olduğunu öğrendi. Bir yanlışlık olduğunu anlayan ve tapuya giden Yıldırım, başka bir dairenin daha 2005 senesinden itibaren mülkiyetin üstünde olduğunu öğrendi. Yapılan incelemede evin, baba adına kadar aynı olan başka bir Hasan Yıldırım’a ait olduğu belirlendi.

İsim benzerliği ev sahibi yaptı, durumu boşanma davasında fark etti

Dava sürecinde üstüne 2 ev göründüğü için kendi evini eşine vermek mecburiyetinde kalan Yıldırım, öbür evin esas sahibini bulmak için 2 sene uğraştı. Hasan Yıldırım, 2 senenin sonunda adaşına ulaşmayı başardı. Almanya’da yaşayan adaş Hasan Yıldırım da yazın memleketi Elazığ’a geldi. Yıldırım, adaşını da alarak tapuya gitti ve evi esas sahibine devretti. Bir zamanlar üstünde 2 evi bulunan Yıldırım ise şuanda bin lira vererek kirada oturmaya başladı.

İsim benzerliği ev sahibi yaptı, durumu boşanma davasında fark etti

“Gel malını al dedim”

Üstüne 2 ev olduğunu boşanma davasında öğrendiğini söyleyen Hasan Yıldırım, “Adamın evini vermemek için kendi evimi eski eşime verdim. Yoksa normalde evimin yarısı benim yarısı eski eşimindi. Ben evin yarısını arkadaşın mağdur olmaması için hibe ettim. Şu an evsiz kaldım. Bin lira kira ile kiradayım. Benim bir evimin daha olmadığını bildiğim için tapuda soruşturdum. İsmim Hasan Yıldırım. Öbür arkadaşla baba ismim de tutuyor. 2 sene kadar araştırdım, ancak bulamadım. Avukat İbrahim Ersöz bana yardımcı oldu. Önce belediyeye gittik evin adresini bulduk. Daha sonra mahalle muhtarına gittik. Sorduk, evet Hasan Yıldırım diyerek birini tanıyorum şeklinde konuştu. Hasan Yıldırım’ı araştırdık, sorduk ve Almanya’da olduğunu öğrendik. Muhtarın vasıtası ile kendisine ulaştık. Gel malını al dedim. Çok şükür Allah bize başka bir şey nasip etmedi. Arkadaşın da kazancı helaldir. Çağırdık ve geldi. Bugün mülkiyetini kendisine devrettim” şeklinde konuştu.

İsim benzerliği ev sahibi yaptı, durumu boşanma davasında fark etti

“Arkadaşa teşekkür ederim”

Dürüstlüğünden dolayı adaşına teşekkür eden Hasan Yıldırım (47) ise “Evi 2005 yılında aldım. 2013 yılına kadar da kendim oturuyordum. Sonra ailemi de yurt dışına getirdim. Daha sonra kiraya verdim. İçinde halen kiracı oturuyor. Benim baba isimi Mehmet, anne isimi Reşide. Ben 1975 doğumluyum. Hasan ağabey benden büyük. Aramızda yaş farkı da var. Zamanında tapuya verdiğim kimliği de daha değiştirmedim. Arkadaşa teşekkür ederim” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.