Işık Üniversitesi öğrencileri çift kamera sistemine karşı ayaklandı!

Işık Üniversitesi yaptığı açıklamada final sınavları 2 kameralı takip sistemi ile yapılacak denmiştir. Bu şekilde kopya imasıyla üzerlerinde baskı oluşturulmaları öğrenciler için online eğitim dönemininin çok zor hale getirildiği öğrenciler tarafından dile getirilmiş ve sosyal medyada #isikbizimledegil başlığı açılmıştır.
Takip et
Işık Üniversitesi öğrencileri çift kamera sistemine karşı ayaklandı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Işık Üniversitesi öğrencileri çift kamera sistemine karşı ayaklandı!

Yaşananlar bir ışık öğrencisi tarafından aşağıdaki gibi anlatılmıştır;

“merhaba ben ışık üniversitesi, mühendislik fakültesinden bir öğrenciyim. belki görenleriniz olmuştur, bu gece twitter’da bir tag açıldı; (bkz: #isikbizimledegil). konudan kısaca bahsetmek istiyorum.

yökün finalleri online yapma kararının ardından ışık üniversitesi finallerini çift kamera ile yapacağını bildirmiştir.

Işık üniversitesi tüm bu online eğitim sürecinde öğrencisine yardımcı olmamıştır ve zorluk çıkarmaya devam etmektedir. en önemli konumuz olan sınavlarla ilgili birkaç sorundan bahsetmek istiyorum.

yapılan sınavlarda öğrenciye yeterli süre tanımamıştır, online olarak sistem üzerinden yapılan ve çoktan seçmeli olan sınavlarda sorular arasında geçiş sağlanmamıştır (öğrenci bir soruyu geçtikten sonra tekrar o soruya dönerek yanıtlayamaz, boş bırakmış olsa dahi).

40 soruluk sınavlar içinse 20 dakika süre verilen dersler olmuştur. klasik yapılan sınavlar soruların çözümünü sisteme yükleyerek gerçekleştirilmiş fakat soruyu yüklemek için ayırmamız gereken süre sınav süresine dahil edilmiş, süre konusunda bir artırım olmamıştır. internet bağlantısında yaşanan sorunlar ve bir anda herkesin yüklenmesi sonucu sistemde meydana gelen yavaşlama yüzünden gecikmeli olarak yüklenen cevaplar ya kabul edilmemiş ya da öğrencinin aldığı notun yarısı kesilmiştir.

Online eğitim sürecinin başında koç üniversitesi, bahçeşehir üniversitesi gibi okulların izlediği pass/fail sistemi öğrenci konseyi tarafından üniversite yönetmeliğine sunulmuş ve bu sistemin öğrencinin efor ve motivasyonunu düşüreceği bahane edilerek reddedilmiştir. aynı şekilde dersten çekilme süresinin sene sonuna kadar uzatılarak bizler için daha verimli olacağı teklifi sunulmuş, bu öneride kabul edilmeyerek dersten çekilme süresi sadece 1 hafta daha uzatılmıştır.

Süreç boyunca yardımcı olmayarak isteklerimizi görmezden gelen üniversite yönetmeliği tavrını finaller konusunda da sürdürmektedir. çift kamera sistemi birçok öğrenci açısından mağduriyet oluşturacaktır, bilgisayarında kamerası olmayan öğrenciler sınavda kamera zorunlu tutulan derslere telefon ile katılım sağlarken finallerin bu şekilde yapılması birçoğumuzu zora sokacaktır.

Buranın bir eğitim vakfı olduğu unutulmuş, okul bir ticarethane gibi yönetilmiştir. ışık üniversitesi, yıllık okul ücreti,yemekhane,yurt ücreti ve ulaşımda aldığı fahiş fiyatların karşılığını eğitim alanında vermemiştir.

sizlerden ricam bu başlığı gündemde tutarak bizlere destek olmanızdır.
teşekkürler.”

Bu konuda birçok paylaşım yapılmıştır. Paylaşımlardan bazıları…

Işık Üniversitesi öğrencileri çift kamera sistemine karşı ayaklandı! Işık Üniversitesi öğrencileri çift kamera sistemine karşı ayaklandı! Işık Üniversitesi öğrencileri çift kamera sistemine karşı ayaklandı! Işık Üniversitesi öğrencileri çift kamera sistemine karşı ayaklandı! Işık Üniversitesi öğrencileri çift kamera sistemine karşı ayaklandı! Işık Üniversitesi öğrencileri çift kamera sistemine karşı ayaklandı! Işık Üniversitesi öğrencileri çift kamera sistemine karşı ayaklandı! Işık Üniversitesi öğrencileri çift kamera sistemine karşı ayaklandı! Işık Üniversitesi öğrencileri çift kamera sistemine karşı ayaklandı! Işık Üniversitesi öğrencileri çift kamera sistemine karşı ayaklandı! Işık Üniversitesi öğrencileri çift kamera sistemine karşı ayaklandı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.