İşçi ve memurlar için aşı randevusu açıldı!

Bakan Koca’nın işçilere ve memurlara yarından itibaren aşı hakkı tanındığını ve vatandaşların aşı randevusu alabileceğini açıklamasının sonrasında Sağlık Bakanlığı’na bağlı Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve e-Nabız sitelerine yoğunluktan ulaşılamıyor.
Takip et
İşçi ve memurlar için aşı randevusu açıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada aşılamada yeni bir safhaya geçildiğini açıkladı. SGK’ya kayıtlı olan işçi ve memurlar, 15 Haziran’dan itibaren koronavirüs aşısı randevusu alabilecek.

YOĞUNLUK NEDENİYLE ULAŞILAMIYOR

Bu açıklamanın sonrasında binlerce vatandaş aşı almak için MHRS ve e-Nabız’a akın etti. MHRS sistemi yoğun talep sebebiyle açılmıyor. Konu hakkında henüz herhangi bir açıklama henüz yapılmadı.

MHRS AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Hastaneden randevu yaratmak isteyen vatandaşlar, iki seçenek ile randevularını alabilirler. Bunlardan biri ALO 182’yi aramak. Randevu almak için öbür bir taktik ise, MHRS internet adresi üstünden T.C. Kimlik Numarası ve yaratılan şifre ile beraber alınabiliyor. MHRS internet adresi üstünden randevu almak için; Eğer mensup değilseniz “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Mensup Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Mensup olduktan sonra “Randevu Al” butonuna tıklayarak T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz ile beraber istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu yaratabilirsiniz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.