İşçi Bayramında yaşanan kaza ülkeyi şoka soktu! Ölüler var

Kahramanmaraş’tan 1 Mayıs kutlaması için işçileri Şanlıurfa’ya götüren otobüs kara yolunda devrildi. Yüksek hız sebebiyle devrildiği düşünülen otobüs 5 kişiye mezar olurken, 14 kişinin yaralanmasına sebep oldu. Otobüs devrildikten sonra ise arkadan gelen bir araç yine otobüse çarptı.


İşçi Bayramında yaşanan kaza ülkeyi şoka soktu! Ölüler var

Şanlıurfa’dan az önce gelen haber bütün ülkeyi yasa soktu. 1 Mayıs İşçi Bayramı sebebiyle kutlamaya giden otobüsün kaza yaptığı ve çok sayıda yaralı olduğu söylendi. Olay yerinden edindiğimiz bilgilere göre kaza sonucunda hastanede ve olay yerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız da var. Kutlamalar için otobüslerle taşınan işçilerin otobüsünün devrilmesi ile ilgili araştırmalar başlayacak. Fakat otobüsün yüksek hız sonucu viraja giremediği için düştüğü belirtiliyor. Şanlıurfa Belediyesi halen konuyla alakalı olarak bir açıklama yapmadı.

İLK ÖNCE DEVRİLDİ SONRA ARAÇ ÇARPTI

Otobüs kara yolunda ilerlerken tahmini yüksek hız sebebiyle kesin sonucu belli olmayan bir şekilde kaza yaptı. Kaza sonucu otobüs devrildi fakat asıl hazin olay daha sonra meydana geldi. Meydana gelen olaya göre otobüs devrildikten sonra arkadan gelen bir otomobil duramadı ve devrilen otobüse yüksek bir hızla arkadan çarptı. Kahramanmaraş’tan yola çıkan ve 1 Mayıs kutlamalarına giden işçileri taşıyan yarım otobüs kontrolden çıktıktan ve yuvarlandıktan sonra olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi.

5 KİŞİNİN YAŞAMI SONA ERDİ

Gelen bilgilere göre olay yerinde 4 kişi kaza anında hayatını kaybetti. 1 kişi ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmak üzere ambulans beklerken durumu dahada ağırlaştı. Ambulans geldikten sonra hastaneye götürülmek için araca konan bir 1 kişi ise yolda hayatını kaybetti. 5 kişinin hayatını kaybettiği ve 10’dan fazla kişinin yaralandığı kaza ile ilgili olarak emniyet ekiplerinin araştırmaları devam ediyor. Hatanın kimde olduğu ve otobüsün neden devrildiği kısa sürede ortaya çıkacak.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Spotify’a günde 40 bin şarkıyı yüklendiği Twitter’da ortaya çıktı

Spotify’a günde 40 bin şarkıyı yüklendiği Twitter’da ortaya çıktı

100 milyondan fazla ücretli abonesi olan popüler online müzik uygulaması Spotify hakkında şok bir gerçek açıklandı. Pigeon and Planes'in resmi Twitter hesabından yapılan açıklama da, Spotify'a her gün en az 40 bin şarkı yüklendiği ortaya çıktı. Spotify'ın 2019 başarısını da haberimizde ele alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.