İş Bulamayan Mühendis Son Çare Kendi Reklamını Yaptı

Hatay'da yaşayan mühendis Caner Şahin Koç, kiraladığı bilboardlara iş ilanını astı. Kariyer sitelerinin çok duygusuz olduğunu belirten genç yana yana iş arıyor.
İş Bulamayan Mühendis Son Çare Kendi Reklamını Yaptı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bir yıldır işsiz olan Hataylı mühendis Caner Şahin Koç, ilginç bir yöntemle iş aramaya başladı. Kiraladığı bilboardlara “Kariyer siteleri çok sıkıcı, iş arıyorum” yazdıran genç yeni kariyerinin peşinde koşuyor.

İki sene önce metalurji ve malzeme mühendisi olarak mezun olan genç mühendis, askerliğini yaptıktan sonra memleketine döndü. 1 senedir birçok şirkete iş başvurusunda bulunmasına rağmen olumlu sonuç alamadığını belirten Koç, mesleğinde ilerlemek ve şirket sahiplerinin dikkatini çekmek için bilboardlara tasarımını kendi hazırladığı reklamlarını astı. Koç ilana “Kariyer siteleri çok sıkıcı, iş arıyorum”yazdırdı.

“İŞ İLANLARI BANA ÇOK DUYGUSUZ GELDİ”

Caner Şahin Koç, yaklaşık bir yıldır iş arayışı içerisinde olduğunu belirterek, “Diğer rakiplerim ve arkadaşlarım gibi kariyer sitelerine başvurdum ve olumlu dönüşler alamadım. Bu durum bana çok duygusuz da geldi. Binlerce kişinin başvurduğu iş ilanları içerisinde kendimi gösterebilmem pek de mümkün olmadı ve açıkçası dikkatimi de çekmedi. Bu sebeple böyle bir çalışma yapma fikri doğdu bende iş arayışıma duygu ve his katarak şirketlerin karşısına fark oluşturarak çıkabileceğime inandım. Umarım fark oluşturmuşumdur” dedi.

  • mühendis
  • reklam
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.