İş Bulamadı, İmdadına Karpuz Yetişti

Hakkari Yüksekova'da yaşayan 33 yaşındaki genç iş bulamayınca kendisine ait tarlaya 3 bin karpuz fidesi ekti. 250 ton ürün almayı planlayan Ferdi Ertuğrul devletten destek istiyor.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Ferdi Ertuğrul, uzun süre iş arayıp bulamayınca kendisine ait tarlaya 3 bin fide karpuz ekti.

İŞTEN ÇIKARILINCA TARLASINA KOŞTU

Yüksekova’ya bağlı Demirkonak köyünde yaşayan, ve daha önce bir okulda güvenlik görevlisi olarak çalışan 33 yaşındaki Ferdi Ertuğrul isimli vatandaş, işten çıkarılınca köydeki 10 dönümlük tarlasına 3 bin kök karpuz fidesi dikti. Bütün gününü ürünleriyle ilgilenerek geçiren genç adam hasat zamanı 250 ton karpuz toplamayı planladığını söyledi.

“TOPRAĞIMIZ ÇOK VERİMLİ”

Köylerinde göç ve terör nedeniyle kimsenin kalmadığını belirten Ertuğrul, “Buradaki tarımı daha üst seviyelere taşıyarak hem gençlerimize hem de halkımıza destek amaçlı karpuz ekimine başladık. Karpuzun yanında kavun, mısır, nohut, buğday ve yonca ekimi de yaptım. Bu sene karpuzda 200-250 ton hasat kaldırmayı düşünüyoruz. Bulunduğumuz coğrafyanın toprağı çok verimli, yağışlardan sonra eriyen karlarla da toprağın doğal olarak su alması, ekimi daha kolay ve verimli hale getiriyor. Topraklar verimli olduğu için, gereken emek sarf edilince ne ekilirse ekilsin, istenilen verime ulaşılıyor” ifadelerini kullandı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı