İş Bankası Genel Müdür Yardımcısından Kripto Para Açıklaması: Kumardan Farksız!

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, yerel düzeyde dijital para için yapılan regülasyon çalışmalarını yorumladı. Dijital ve kripto para arasında bir ayrım yapan Aran, “Kripto paralar kumardan farksız.” dedi.
Takip et
İş Bankası Genel Müdür Yardımcısından Kripto Para Açıklaması: Kumardan Farksız!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İş Bankası, 43.sünü düzenlediği İş’le Buluşmalar Toplantısı’nı dün online şekilde gerçekleştirdi. Hürriyet’ten Emre Eser’in haberine göre etkinliğe bankanın genel müdürü Adnan Bali, genel müdür yardımcısı Hakan Aran, iktisadi araştırmalar müdürü ve başekonomisti İzlem Erdem katıldı.

“Kripto paralar kumardan farksız”

Dijital paralar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın reform paketinde yaptığı altyapı duyurusu ile gündeme geldi. İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Aran, dijital paralar için yapılan regülasyon çalışmalarını yorumlarken, “Bunlar sanki kripto paralar için yapılıyormuş gibi yansıtılıyor. Ama alakası yok.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı, ‘kripto paralar’ için “çalışmaların yapıldığını” duyurmuş; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ‘kripto para’ alanını “başıboş bırakmayacağız” demişti.

Regülasyon çalışmalarının önemi hakkında konuşan Aran, “Dijital paralar dünyada ve Türkiye’de kayıt dışı ekonominin azaltılması için önemli. Kripto paralar kumardan farksız.” dedi.

Geleceğin bankacılığında dijital paranın yeri

Günümüzün ve geleceğin finans sistemini değerlendiren Aran, dijital para çalışmalarında verimliliğin önemini vurguladı. Fiziksel para kullanımının ortadan kaybolacağını dile getiren isim, şöyle konuştu:

“Geleceğin bankacılığı fiziksel paranın olmadığı, dijital paranın olduğu, dijital paranın dijital ödeme sistemleriyle iç içe geçtiği, ihracatın da ithalatın da bu platformlar üzerinden yapılabildiği bir gelecek olacak.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.