İş Adamını Soyan Moldovalılar Adliyede!

Cemalettin Sarar ve karısının ellerini bağlayarak evlerini soyan 6 Moldovalı Türkiye’ye iade edilmişti. Zanlıların yargılanmasına başlandı.

Eskişehir’de, yaşadıkları evde Cemalettin Sarar ile eşini soyan 6 Moldovalının yargılanmasına başlandı. Geçen mayıs ayında, çiftin yaşadığı eve maskeli olarak giren hırsızlar, talihsiz karı kocanın el ve ayaklarını bağlamış, ardından da evde bulunan ziynet eşyaları ile oldukça yüklü miktardaki dövizi alarak kayıplara karışmıştı.

Türk polisinin Bulgar yetkililer ile kurdukları temasların ardından bu ülkede yakalanan ve geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye iade edilen 4’ü kadın 6 zanlı adliyeye sevk edildi. Evin hizmetçisi olarak çalışan ve soygunu organize ettiği iddia edilen Moldovalı şüpheli ise daha önce Yalova’da yakalanmıştı. Sağlık kontrolü için hastaneye götürülen zanlıların tanınmamak için yüzlerini kapatmaya çalışmaları da dikkat çekti.

“ÇALINANLAR ÇOK ÖZELDİ”

Soygun olayının ardından yaşadıklarını anlatan Zehra Sarar korku dolu 1,5 saatin hayatının en kötü anları olduğunu söylemişti. Zanlıların bir an önce hak ettikleri cezaları almasını isteyen Sarar “Beni yere yatırıp tekmelediler. Bir gün ben de bana yaşattıklarını kendilerine yaşatmak istiyorum. Çalınan her şeyim çok özeldi. Maddi değerleri kadar manevi değerleri de vardı” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı