Irmağa düşüp batan otomobilin içindekileri balıkçılar kurtardı!

Samsun'un Terme ilçesinde, kontrolden çıkan otomobil Terme Çayı'nın denize döküldüğü kısımda suya düştü. Suya batan otomobilde bulunan iki kişinin imdatlarına balıkçılar yetişti. Irmağa düşen otomobilin üzerine çıkan 2 kişi kayık yardımıyla kurtarıldı. Otomobil ise yaklaşık 5 saat süren çalışmanın ardından traktörle kıyıya çekilerek çıkarıldı

Samsun’da ırmağa düşen arabanın üstüne çıkan 2 kişi kayık yardımıyla kurtarıldı. Araba ise ortalama 5 saat süren çalışmanın sonrasında traktörle kıyıya çekilerek çıkarıldı.

Olay, dün saat 23.00 sıralarında Terme ilçesinde yaşandı. A.B. (46) direksiyon hakimiyetini kaybettiği arabasıyla Terme Çayı’nın denize döküldüğü kısımda suya düştü. Şoför ve yanındaki S.O., kısmen suya batan arabanın üstüne çıkarak yardım istedi.

Sesleri duyan balıkçı Aşkın Şen, jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdikten sonra arabanın yanına kayıkla gelerek 2 kişiyi alarak kıyıya çıkardı. Şoför ve arkadaşı Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin sonrasında Terme Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

‘TEKNEME ALIP, AMBULANSA TESLİM ETTİM’

Balıkçı Taha Aksu (17),suya dalarak arabanın çeki demirine halat bağladı. İki kayıkla birden çekilmeye çalışılan araba, kayıkların yeterli gelmemesi üstüne sudan çıkarılamadı. Araba, başka bir mahalle sakini tarafından traktörle çekilerek ortalama 5 saat sonra kıyıya çıkarıldı. Kazayla alakalı Terme İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri soruşturma başlattı.

Balıkçı Aşkın Şen, “Ben kayığımın yanına gelmiştim. Bir bağırtı işitince buraya geldim. Suya batmış aracın üzerinde iki kişi oturuyorlardı. Ben tekneme alıp, ambulansa teslim ettim. Şu anda aracı fakat çıkarabildik. Ben kayığımla denedim ama olmadı. Şuanda arkadaş traktör getirdi. Onunla çıkarabildik” şeklinde konuştu.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı