İrem Derici’nin Eski Sevgilisi Gözaltına Alındı

İrem Derici'nin eski sevgilisi Kıbrıslı sanatçı Genco Ecer, 2 milyon euroluk kara para aklama suçuna karıştığı iddiası ile gözaltına alındı.

Kıbrıslı meşhur sanatçı Genco Ecer, 2 milyon euroluk kara para aklama suçuna karıştığı iddiasıyla gözaltına alındı. Üç gün poliste gözaltında kalan Genco Ecer, kefaletle serbest bırakıldı.

KKTC’nin turizm kenti Girne’de otel izinli arsası bulunan Ahmet Saldan, iş birliği yaptığı Genco Ecer, Emre Doyan ve Azerbaycanlı iş adamı Zamig Zeynalov ile beraber araziyi ‘satılmış gibi’ göstererek 2 milyon euro, kara para aklamaya çalıştı. Arazinin 4 milyon euroya satılmış gibi gösterilecekken, 2 milyon euro peşinat alınacak ve 2 milyon KKTC’ye transfer olduktan sonra satış anlaşması iptal edilecekti. Böylece, paranın yüzde 55’i Alman firmaya geri gönderilecekti. Yüzde 45’lik kısmı ise Saldan’a kalacaktı. Saldan ise kendi payından yüzde 15 Ecer’e yüzde 15 Doyan’a verecekti.

KARA PARA AKLARKEN DOLANDIRILDILAR

Saldan da, satış işlemleri ile uğraşan Alman firmanın adamına teminat için 110 bin euro ödedi. Isimi tespit edilemeyen kişi, 110 bin euroyu alarak kayıplara karıştı. Saldan, ‘110 bin euro param çalındı’ iddiasıyla polise gitti. Olayı soruşturan polis, kara para aklama yapıldığını, neticesinde da kara para aklamaya çalışan Saldan ve işbirlikçileri oldukları belirtilem Genco Ecer, Emre Doyan ve Zamig Zeynalov’un dolandırıldığını tespit etti.

Mahkeme Ahmet Saldam, Genco Ecer, Zamig Zeynalov ve Emre Doyan’ı kefaletle serbest bıraktı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı