İran’lı Generalden Tüm Dünyaya Savaş Tehdidi!

Hamaney'in savunma danışmanlığını da yapan Dehgan, ABD ve İngiltere başta olmak üzere onlarla ittifak yapan Arap ülkelerini tehdit etti ve "Savaş kararı alınırsa üslerini vururuz" dedi.

Hürmüz Boğazı’nda yaşanan sıcak gelişmelerin ardından İran ile ABD arasında yeniden ipler gerildi. İngiliz petrol gemilerinin yaşadığı problemlerin ardından ABD yeniden ambargo tehdidinde bulunmuş ve İran’dan petrol alan ülkelerin de hedef alınabileceğini duyurmuştu.


Petrol ithalatının büyük bölümünü İran’dan yapan Türkiye’de de telaş uyandıran bu açıklamaların ardından İran’dan sert cevap geldi. Dini lider Hamaney’in savunma danışmanlığını da yapan General Dehgan sert açıklamalarda bulundu ve ABD ile İngiltere dışında Arap ülkelerini de uyardı. ABD ile asla müzakere masasına oturmayacaklarını dile getiren general savaş kararı alınması durumunda bundan zararlı çıkacak olanın ABD yönetiminin olacağını dile getirdi.

İRAN DİYALOĞA YANAŞMIYOR

Böyle bir karar karşısında ABD’nin bölgedeki tüm üslerini vuracaklarını ifade eden Dehgan Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerini’de tehdit etti ve “Onları pişman ederiz” dedi. Hürmüz Boğazı’nda yaşanan petrol krizinin henüz Türkiye’ye bir yansıması olmadı. Ancak uzmanlara göre bu kriz açıklığa kavuşmazsa ciddi bir petrol kıtlığı baş gösterebilir. İran ise sert tavrından asla ödün vermiyor ve diyalog tekliflerini geri çeviriyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı