adplus-dvertising

İranlı casusların keşif görüntülerine ulaşıldı

İran istihbarat örgütü tarafından yönlendirildiği ileri sürülen ve Türkiye’deki İsraillilere yönelik suikast planı deşifre edilen 8 kişilik sabotaj timinin havalimanındaki ilk görüntülerine ve İsrailli grupları keşif yapma anlatımına ilişkin görüntüler gün yüzüne çıktı.
Takip et
İranlı casusların keşif görüntülerine ulaşıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Terör ve sabotaj saldırıları düzenlemek üzere ülkeye sızan İran istihbarat teşkilatına bağlı casusların, İsrail vatandaşlarını hedef alan gizli suikast planı Haziran ayında MİT ajanlarınca engellenmişti.

İranlı casus ağına ilişkin yeni ayrıntılara ulaşıldı. Türkiye’ye “turist”, “işadamı” ve “öğrenci” kılığında sızdıkları saptanan suikast hücresindeki kişilerin havaalanına gelişleri, ülkeye giriş yaptıkları tarihten itibaren Milli İstihbarat Teşkilatı’nın sahadaki unsurlarınca gölge gibi adım adım takip edilen hücrenin İstanbul’da yaya, taksi ve motosiklet ile yaptıkları keşif görüntülerine ulaşıldı. Güvenlik kaynaklarından elde edilen görüntülerde, İsrailli Yossi L.S. isimli diplomatı ve yakınını kaçırmak üzereyken operasyonla çökertilen casus ağının, Beyoğlu’ndaki bir otelin lobisindeki ve Taksim Meydanı ile çeşitli güzergah çevresindeki görüntüler yer alıyor.

Üzerlerinden üçüncü ülkelere ait pasaport ve ID kartları çıkan ve devamlı kılık değiştiren hücre mensuplarının, kimi zaman 2’şerli halde kimi zaman da tek dolaştıkları görülüyor.

İstanbul’da geçtiğimiz Haziran ayında ‘İsrailli hedeflere suikast’ iddiasıyla çökertilen İran istihbaratına çalışan casus ağının son 7 mensubu ‘Siyasi ve Askeri Casusluk’ suçlamasıyla tutuklanmıştı. MİT tarafından deşifre edilen suikast hücresinin Türkiye’deki bütün bağlantıları deşifre olmuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.