İran’ın ürettiği yerli İHA alay konusu oldu!

İran Hava Kuvvetleri, yeni ürettiği Kaman-22 isimli yerli’yı tanıttı. 3 bin km menzile ve 24 saat uçuş kapasitesine sahip olduğu öne sürülen, elektronik harp, gözlem ve saldırı operasyonlarında kullanılacak. Fotoğrafları yayınlanan’nın, ABD’nin MQ-9 Reaper’sına benzemesi, “Tahran gene çakma silah üretti” esprilerinin yapılmasına neden oldu.
Takip et
İran’ın ürettiği yerli İHA alay konusu oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İran Ordusu komutanlarından Tuğgeneral Aziz Nasirzadeh, insansız hava aracı üreten bir tesisi ziyaret etti.

Kaman-22 isimi verilen ve yerli olarak üretildiği iddia edilen İHA’nın, yerli mühendisler tarafından geliştirildiği öne sürüldü.

3 bin km menzile ve 24 saat uçuş kapasitesine sahip olduğu söylenen, elektronik harp, gözlem ve saldırı operasyonlarında kullanılacak.

İran’ın ürettiği yerli İHA alay konusu oldu!

“ÇAKMA” ESPRİLERİ

Fotoğrafları yayınlanan’nın, ABD’nin MQ-9 Reaper’sına benzemesi, “Tahran gene çakma silah üretti” esprilerinin yapılmasına neden oldu.

İran’ın ürettiği yerli İHA alay konusu oldu!

“İRAN’DAN TERSİNE MÜHENDİSLİK”

İran, daha önce Basra Körfezi’nde keşif uçuşları yapan birkaç ABD’sını düşürmüştü. Uzmanlar da İran’ın “tersine mühendislik” taktiğiyle bu silah sistemlerini kopyalamış olabileceğini belirtti.

İran’ın ürettiği yerli İHA alay konusu oldu!ARDA MEVLÜTOĞLU’NDAN SATCOM SORUSU

Konu konusunda Twitter’dan açıklama yapan Savunma Politikaları Uzmanı Arda Mevlütoğlu, “İran’ın tanıttığı Kaman 22 SİHA’sı. Dış görünüm olarak Reaper’a benzemesi bir yana, uydu muhabere sistemi (SATCOM) radomunu andıran o bombeli yapıda gerçekten SATCOM anteni mi var, varsa hangi uydu üstünden iletişim kuracak, merak ettim” şeklinde konuştu.

GEÇTİĞİMİZ AY TATBİKATI YAPMIŞLARDI

Tahran yönetimi, geçtiğimiz ay ülkenin Simnan eyaletinde iki gün süren tatbikatı gerçekleştirmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.