İran’dan patlama sesleri arka arkaya geldi!

İran Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada patlamanın sebebi olarak kentte bulunan gaz deposu gösterildi. Öte yandan aynı saatlerde Şiraz kentinde bulunan elektrik direklerinde meydana gelen patlama kenti karanlığa bürüdü.
Takip et
İran’dan patlama sesleri arka arkaya geldi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Tahran’ın doğusundaki bir bölgede henüz neden kaynaklandığı belirlenemeyen bir patlamanın yaşandığı ileri sürüldü.

İran devlet televizyonundan geçilen alt yazıda, “Bazı yerel kaynaklar Tahran’ın doğusunda büyük bir aydınlığın görüldüğünü aktarıyor. Aydınlığın patlama sesinin sonrasında görüldüğü söyleniyor. Resmi makamlar henüz açıklama yapmadı.” ifadelerine yer verildi.

Tahran Vali Yardımcısı Hamid Rıza Guderzi, patlamayla alakalı inceleme başlatıldığını bildirdi.

AÇIKLAMA YAPILDI

İran’ın yarı resmi haber ajansı Tesnim’in, devlet yetkililerine dayandırdığı haberinde, patlamanın öne sürüldüğü gibi askeri bölgede yaşanmadığı; İran Savunma Bakanlığına bağlı bir merkezin yakınlarındaki gaz deposunda meydana geldiği söylendi.

Can kaybının meydana gelmediği olayla alakalı ayrıntılı açıklamanın, yetkililer tarafından yapılacağı ifade edildi.

Tahran Acil Vaziyet Merkezinden yapılan açıklamada da patlamanın sonrasında kendilerine herhangi bir ambulans talebinin gelmediği kaydedildi.

ŞİRAZ’DA BİR ANA GÜÇ DİREĞİNDE PATLAMA

Öte yandan İran’ın Fars eyaletine bağlı Şiraz şehrinin ana elektrik direklerinde de sebebi henüz tespit edilemeyen patlama sebebiyle çıkan yangın neticesinde, kentin yarısının karanlığa gömüldüğü bildirildi.

Şiraz Kent Konseyi Sözcüsü Said Nazeri, Mehr Haber Ajansına yaptığı açıklamada, “Şiraz’ın ana elektrik direklerinde çıkan yangın neticesinde, şehrin bir kısmı karanlıkta kaldı.” şeklinde konuştu.

Nazeri, yangının söndürüldüğünü ve şehre elektrik verilmeye çalışıldığını ifade etti.

Şiraz İtfaiyesi Müdürü Muhammed Hadi Kani de yangının patlamadan kaynaklandığını söyledi.

Olayın yerel saatle 23.21’de gerçekleştiğini aktaran Kani, “Tevanir Caddesi’ndeki ana güç direklerinden birinde yaşanan patlama, Şiraz’ın bazı bölgelerinde elektrik kesintilerine neden oldu.” ifadelerini kullandı.

Kani, can kaybı yaşanmayan olayın sebebinin araştırıldığını kaydetti.

SOSYAL MEDYADA SALDIRI ENDİŞESİ

İran’ın iki farklı noktasında yaşanan patlamalar, sosyal medyada ülkeye saldırı endişelerine yol açtı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.