İran’dan ABD’ye Cevap: Misliyle Karşılık Veririz!

İran'ın Bağdat Büyükelçisi İrc Mescidi, ABD'den ülkesine yönelik herhangi bir saldırı gelirse misliyle karşılık vereceklerini açıkladı.

Iran’ın Bağdat Büyükelçisi İrc Mescidi, Irak’ta yerel bir televizyon programına katıldı. Televizyon programında bir soru üzerine açıklama yapan Mescidi, “ABD, İran İslam Cumhuriyeti’ne karşı askeri saldırıda bulunursa buna biz de kuvvetle karşılık veririz. Irak veya dünyanın neresinde olursa olsun ABD güçlerine saldırırız” diye konuştu.


ABD askerlerinin halen Irak’ta olmasını kabul edemediklerini belirten Mescidi, “ABD’liler Irak’ın ve bölgedeki herkesin iç işlerine karışıyor. ABD güçlerinin Irak ve bölgede bulundukları tüm noktalardan çıkarılması gerekiyor. Varlıkları, gerginliği artırıyor ve güvensizlik yaratıyor” ifadelerini kullandı.

“IRAK’TA ÇIKARLARIN BULUŞMASI GEREKİYOR”

Öte yandan, Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih de, geçen hafta bir konuşma yapmış ve bölgedeki gerginlikten rahatsızlık duyduklarını dile getirmişti. Salih, “Irak’ın çatışma sahasından çıkarların buluştuğu alana evrilmesi gerekiyor. Bölgedeki durum gergin. Irak olarak, hiçbir bölgede savaş olmasını istemiyoruz” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı