İran’dan ABD ve Suudi Arabistan’a Çok Sert Uyarı!

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD’nin İran’a yönelik tehditlerine cevap verdi ve “B Takımı savaş istiyor” dedi.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Suudi Arabistan petrol tesislerine düzenlenen saldırının savaş sebebi sayılması ve İran’a yönelik tehditlere çok sert cevaplar verdi. ABD Dışişleri Bakanı, Aramco saldırısının İran tarafından yapıldığını söyleyip, ‘savaş sebebidir’ ifadesini kullanmıştı.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ABD için, “B Takımı’nın kalıntıları ve hırslı müttefikleri Donald Trump’ı savaşa çekmek için aldatmaya çalışıyor. Kendi iyilikleri adına aradıklarını elde etmemeleri için dua etmeliler. Onlar hala çok kibirli oldukları için 4 yıl önce bitiremedikleri (İran’dan) çok daha küçük olan Yemen’le savaşta bedel ödüyorlar” ifadelerini kullandı.

B TAKIMI KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Zarif, “B Takımı” olarak, görevden alınan ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, İsrail Başbakanı Netanyahu, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ve Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid’i kastediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı