adplus-dvertising

İran’daki sel felaketinde can kaybı 69’a yükseldi

İran’da şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinde can kaybı 69’a yükselirken, kayıp sayısı ise 45’e yükseldi.
Takip et
İran’daki sel felaketinde can kaybı 69’a yükseldi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İran’da geçtiğimiz hafta başlayan ve ülkeyi etkisi altına alan şiddetli yağışların neden olduğu sel felaketinde ölü sayısı 69’a yükseldi. İran Kızılayı Yardım ve Kurtarma Başkanı Mehdi Velipur yaptığı açıklamada, “Ülkede 21 eyalette etkili olan sel felaketinden Tahran, Loristan, Çaharmahal ve Bahtiyari, İsfahan ve Yezd eyaletleri selden en çok etkilenen yerler oldu” şeklinde konuştu. Velipur açıklamasında, “Ülkedeki son verilerde sel sebebiyle yaşamını yitirenlerin sayısı 69’a yükseldi ve 45 kişi ise hala kayıp” ifadelerini kullandı.

İran’daki sel felaketinde can kaybı 69’a yükseldi

İran Kriz Yönetimi Kurumu Genel Koordinatör Yardımcısı Nejad Cehani ise sel felaketinde en çok can kaybının başkent Tahran’da olduğunu söyleyerek, “Ülkede en çok can kaybı Tahran’da oldu. Sel sebebiyle başkent Tahran’da 32 kişi yaşamını yitirdi” şeklinde konuştu. Meydana gelen selin ülke genelinde maddi hasara neden olduğunu belirten Cehani, “Sel felaketlerinde 20 bin konut zarar gördü. Bu konutlardan 13 bin tanesinin tekrardan inşa edilmesi gerekiyor. 7 bin konut ise tamamen kullanılamaz hale geldi” şeklinde konuştu.

İran’daki sel felaketinde can kaybı 69’a yükseldi

İran Meteoroloji Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, hafta boyunca ülke genelinde yağışların devam edeceği söylenerek, halka dere ve nehir yataklarından uzak durmaları uyarısında bulunuldu.

İran’daki sel felaketinde can kaybı 69’a yükseldi

İran’da dün yapılan açıklamada, şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinde can kaybının 56’ya yükseldiği, kayıp 28 kişinin ise arandığı bildirilmişti.

Öte yandan 2019 senesinde İran’ın güneyinde şiddetli yağışların neden olduğu selde 76 kişi yaşamını yitirmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.