adplus-dvertising

İran’da kimya fabrikasında patlama: 72 kişi hastaneye kaldırıldı

İran’ın Fars eyaletine bağlı Firuzabad kentindeki kimya fabrikasında yaşanan patlama sebebiyle 72 kişi fabrikadan sızan zehirli gazlardan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.
Takip et
İran’da kimya fabrikasında patlama: 72 kişi hastaneye kaldırıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İran’ın Fars eyaletine bağlı Firuzabad kentinde bulunan sodyum karbonat fabrikasının amonyak deposunda patlama yaşandı. Fars Eyaleti Kriz Masası Müdürü Halil Abdullahi yaptığı açıklamada, patlamada can kaybının olmadığını fakat şu ana kadar 72 kişinin fabrikadan sızan zehirli gaz sebebiyle hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

İran’da kimya fabrikasında patlama: 72 kişi hastaneye kaldırıldı

Fabrikanın amonyak deposunda yaşanan patlama ile beraber bölgeye yayılan zehirli gazların yaralı sayısını artırma olasılığına karşı fabrika çevresinde ulaşım trafiğe kapatıldı. Fars Eyaleti Kızılay Müdürü Hüseyin Dervişi yaptığı açıklamada, yayılan zehirli gaz sebebiyle bölgenin ulaşıma kapatıldığını söyleyerek, “Şu ana kadar 72 kişi zehirli gaz sebebiyle yaralandı. Daha büyük bir kriz ile karşı karşıya kalmamak için fabrikaya giden bütün ulaşım hatları trafiğe kapatıldı” şeklinde konuştu.

Fabrikada henüz sebebi bilinmeyen patlamaya ilişkin inceleme başlatılırken, itfaiye ekiplerinin fabrikada yangın söndürme ve zehirli gazları temizleme çalışmaları devam ediyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.