İran’da İngiliz Şarkıcıyı Kolundan Tutup Kapı Dışarı Ettiler

Katı kuralları ile tanınan İran’da İngiliz şarkıcı Joss Stone, gözaltına alınarak sınır dışı edildi. İngiliz şarkıcı, sınır dışı edildiğini sosyal medyadan duyurdu.

Önümüzdeki günlerde Türkiye’de de bir konser vermesi beklenen İngiliz şarkıcı Joss Stone, gezi amacıyla gittiği İran’da gözaltına alınarak sınır dışı edildi. Gözaltına alındığını ve zorla ülke dışına çıkartıldığını belirten İngiliz şarkıcıya takipçilerinden büyük destek geldi.

Katı kuralları ile tanınan ve bu özelliğinden hiç ödün vermeyen İran, şimdi de İngiliz şarkıcıyı sınır dışı ettiği haberiyle dünya basınında haberlere konu oldu. Gezi amaçlı İran’a giden ve oradan Türkiye’ye geçmesi beklenen Joss Stone, görevliler tarafından yakalanarak sınır dışı edildi. Aktif bir sosyal medya kullanıcısı olan İngiliz şarkıcı, İran’dan sınır dışı edildiğini takipçileri ile paylaştı. Kısa sürede büyük yankı uyandıran olay, İngiliz basınında geniş yer buldu. Sosyal medyadan ünlü şarkıcıya destek veren hayranları, İran’ı katı tutumundan dolayı sert sözlerle eleştirdi.

TÜRKİYE’DE DE KONSER VERECEKTİ

Önümüzdeki günlerde Türkiye’de de konser vermesi beklenen İngiliz şarkıcının bu olaydan sonra nasıl bir tutum izleyeceği merak konusu oldu. Öte yandan İranlı yetkililerin, İngiliz şarkıcıyı İran’da da konser verir endişesiyle sınır dışı ettiği öğrenildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı