İran’da corona virüsünde son durum: Ölenlerin sayısı 43’e çıktı

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kianush Jahanpur, dünyayı kasıp kavuran corona virüsüyle ilgili son gelişmeleri açıkladı. İran'da Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 9 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle corona virüsü kaynaklı ölümlerin 43'e yükseldiğini duyurdu.

Son dakika haberine göre İran’da koronavirüs nedeniyle 9 kişi daha öldü, hayatını kaybedenlerin sayısı 43’e çıktı, vaka sayısı 593’e yükseldi. Öte yandan İran meclisinde virüs testi yapılan 100 milletvekilinden 5’ine koronavirüs teşhisi konulduğu belirtildi.

İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur, düzenlediği basın toplantısında son belirlemelere göre, ülkede Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısının 43’e, vaka sayısının ise 593’e yükseldiğini belirtti.

İranlı yetkili, en fazla vakaya Tahran, Gülistan, Kum, Merkezi, Mazenderan ve Gilan eyaletlerinde rastlandığını aktardı.

Yabancı basın organlarında ölü ve vaka sayısıyla ilgili çıkan iddialara da değinen Cihanpur, Sağlık Bakanlığının test sonuçlarına göre kesin verileri kamuoyu ile paylaştığını ifade etti.

Test sonucu pozitif çıkan vakaların dışında şüpheli sayısının çok daha fazla olduğuna dikkati çeken Cihanpur, hastanelerde gözetim altında tutulanların yüzde 10-15’inin test sonucunun pozitif çıktığını dile getirdi.

Cihanpur, ülke genelinde koronavirüs teşhisi konulan 123 kişinin de iyileşerek hastanelerden taburcu edildiğini söyledi.

Öte yandan mecliste virüs testi yapılan 100 milletvekilinden 5’ine koronavirüs teşhisi konulduğu belirtildi.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı