adplus-dvertising

İran’da 17 Instagram fenomeni tutuklandı!

İran’da sosyal medya için gizli kameralar ile şaka ve korku içerikleri hazırlayan 17 Instagram fenomeni, emniyet kuvvetleri tarafından tutuklandı.
Takip et
İran’da 17 Instagram fenomeni tutuklandı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tahran Emniyet Müdürlüğü, sosyal medyada gizli kameralar ile şaka ve korku videoları çekip paylaşan 17 Instagram fenomeninin tutuklandığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, gizli kameralar ile görüntü alan sosyal medya kullanıcılarının yaptıkları şakalar ile halkı rahatsız ettikleri ve dışarıdan görüntü almak için yetkili kurumlardan izin almadıkları söylendi. Tutuklanan kullanıcıların çektikleri videolar arasında yoldan geçenlerin yüzüne rastgele pasta atmak, korkutmaya yönelik şakalar yapmak ve tehdit etmek yer alıyor.

İran’da 17 Instagram fenomeni tutuklandı!

Tahran yönetimi, internet kullanımını millileştirme hedefiyle sosyal medya düzenlemesine hazırlanıyor. Sosyal medya ve internet kullanımını düzenlemeye yönelik tasarıda, milli internet ağının yaratılması ve yabancı internet ağlarının kullanılmaması düşünülüyor.

Tasarıya göre, İran parlamentosunun İran’da yerel bir temsilcisi olmayan yabancı teknoloji firmaları tarafından işletilen web sitelerini ve platformları engelleme konusundaki yasal yetkisi kuvvetlenecek. Twiter, Facebook ve YouTube gibi birçok sosyal medya platformunun yasak olduğu İran’da halkın çoğunluğu Instagram kullanıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.