adplus-dvertising

İran: Saldırıyı Biz Yapsaydık Tamir Edecek Yer Kalmazdı

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Aramco saldırı hakkında, "Eğer biz saldırmış olsaydık, tesislerde tamir edilecek hiçbir şey kalmazdı" diye konuştu.
Takip et
İran: Saldırıyı Biz Yapsaydık Tamir Edecek Yer Kalmazdı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Suudi Arabistan’da düzenlenen Aramco petrol tesisi saldırısının arkasında İran’ın olmadığını söyledi. Zarif, “Eğer biz saldırmış olsaydık, tesislerde tamir edilecek hiçbir şey kalmazdı” ifadelerini kullandı. İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurulu için ABD’de basın açıklaması yaptı.

“İRAN SUÇLANMAMALI”

Suudi Arabistan’ın milli petrol şirketine yapılan saldırı hakkında konuşan Zarif, ABD’nin bu konuda İran’ı suçlamasının anlamsız olduğunu söyledi. Zarif, ABD’nin tek hedefinin saldırıları bahane ederek bölgedeki askeri varlığını arttırmak olduğunu söyledi.

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, “İran eğer bu saldırıların arkasında olsaydı, Suudi petrol tesislerinde tamir edilecek hiçbir şey kalmazdı” ifadelerini kullandı. Zarif yaptığı konuşmada, ABD ile müzakerelere yeniden başlamaya hazır olduklarını ve bunun için öncelikle İran’a yaptırımların kaldırılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.