adplus-dvertising

İran Nükleer Faaliyetler İçin Tekrar Harekete Geçti

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, nükleer anlaşma ve geliştirmelerin sınırlandırılmasıyla ilgili taahhütlerini bir kenara bıraktıklarını ve bu alanda çalışmalara tekrar başlayacaklarını açıkladı.
Takip et
İran Nükleer Faaliyetler İçin Tekrar Harekete Geçti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, İran Atom Enerjisi Kurumunun ihtiyaç duyduğu tüm adımların atılacağını ve bu Ar-Ge çalışmaları için gerek görülen adımların atılacağını söyledi.

Başkent Tahran’da Yargı Erki Başkanı ve Meclis Başkanı ile görüşme gerçekleştiren Ruhani, yaptıkları toplantının ardından bazı açıklamalarda bulundu. Ruhani, Nükleer anlaşmanın taahhütlerinin Cuma gününden itibaren azaltılarak bırakılacağını belirtti.

NÜKLEER FAALİYETLER HIZLANACAK

Ruhani’nin atacağı yeni adımlarla birlikte ülkedeki nükleer teknoloji araştırmalarında yeni gelişmeler yaşanacak. Santrifüjlerin de geliştirileceğini belirten Ruhani, uranyum zenginleştirmesiyle ilgili olarak da gereken adımların atılacağını söyledi. Ruhani, nükleer enerji faaliyetlerine ülke olarak hız vereceklerini belirtirken, “Avrupa Birliği ne zaman taahhütlerine uymaya başlarsa, biz de taahhütlerimize uymaya geri döneriz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.