Irak’ta koronavirüs sebebiyle hastaneye yatan 50 kişi yangında öldü!

Güney komşumuz Irak’ta Kovid-19 hastalarının kaldığı hastanede çıkan yangında ölenlerin sayısının 50 yükseldiği bildirildi.
Takip et
Irak’ta koronavirüs sebebiyle hastaneye yatan 50 kişi yangında öldü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Irak’ın güneyindeki Nasıriye şehrindeki bir hastanenin Covid-19 hastalarının kaldığı kanadında çıkan yangında yaşamını yitirenlerin sayısının en az 50’ye yükseldiği söylendi. Hastanedeki yangın kontrol altına alındıktan sonra arama kurtarma çalışmaları devam etti. Binadan 16 kişi kurtarıldı.

Uzmanlar, ölü sayısının yükselmeye devam edeceğini düşündüklerini ifade etti. Yerel sağlık departmanının sözcüsü yaptığı açıklamada, “İnsanlar yanıklar nedeniyle öldü. Arama çalışmaları sürüyor” şeklinde konuştu ve içeride hala çok insan olabileceğinden korktuklarını söyledi.

Polis, ilk bulgularına göre hastanenin Covid-19 hastalarının tutulduğu kanadında bir oksijen tüpünün patladığına ve yangına bunun sebep olmuş olabileceğine inandıklarını belirtti.

Reuters’a konuşan bir sağlık çalışanı da, “Yangın birçok kişiyi mahsur bıraktı ve arama kurtarma ekipleri onlara ulaşmakta zorlanıyor” şeklinde konuştu.

Nisan ayında da Bağdad’daki bir Covid-19 hastanesinde çıkan yangında 82 kişi ölmüş ve 110 kişi yaralanmıştı.

Irak’ta koronavirüs sebebiyle hastaneye yatan 50 kişi yangında öldü!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.