Irak, Türkiye’den Bayraktar TB2 ve T129 ATAK helikopter satın almak istiyor!

Irak Savunma Bakanı, Türkiye’nin insansız hava aracı Bayraktar TB2, T129 ATAK helikopter ve gelişmiş silahlardan satın almak istediklerini açıkladı.
Takip et
Irak, Türkiye’den Bayraktar TB2 ve T129 ATAK helikopter satın almak istiyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Irak Savunma Bakanı Cuma İnad, Türkiye’nin ilk milli ve özgün silahlı insansız hava aracı (SİHA) Bayraktar TB2, T129 ATAK helikopter ve gelişmiş silahlarından satın almak istediklerini belirtti.

İnad, Irak’ta yerel bir televizyona yaptığı açıklamalarda, “Türkiye’den Bayraktar TB2, 12 tane T129 ATAK helikopter ve 6 tane de insansız hava aracına karşı savunma sistemleri satın almak için teklif ve sözleşme istedik. Bayraktar Salımı konusunda uzlaşmaya vardık.” şeklinde konuştu.

“Türkiye’nin Bayraktar adlı SİHA’ları çok gelişmiş ve büyük başarı elde etti.” diyen İnad, “Bunlar, geceleri bile hizmet verme kapasitesine sahip olduğu için DEAŞ terörüyle mücadelemizde işimize fayda. Irak ordusu bu teknolojiden yoksun.” ifadelerini kullandı.

19 Ağustos tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na (IDEF’21) katılan Irak Savunma Bakanı İnad, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile bir araya gelmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.