iPhone ve iPad’lerde uygulamalar çöktü! Apple Iphone uygulamadan atıyor!

Apple'ın iPhone ve iPad cihazlarında bugün bazı uygulamalarda çalışmama sorunu meydana geldi. Kullanıcılar Spotify başta olmak üzere bazı uygulamaları açmaya çalıştıklarında ya uygulamaya hiç giremedi ya da uygulamaya girildiğinde bir süre sonra kullanıcı uygulamadan dışarı atıldı. Kullanıcıların Twitter'daki şikayetleri üzerine ortaya çıkan teknik sorunun Spotify üzerinde yoğunlaştığı, ancak asıl sorunun iPhone ve iPad'ler olduğu anlaşıldı. Spotify'a Android cihazlarda erişim sorunsuz sağlanırken iOS ve iPadOS yüklü cihazlarda ise saatlerce erişim sorunu devam etti. Erişim sorunu yaşayan uygulamaların arasında Facebook'un kendisi, Twitter, Tinder, PUBG Mobile, TikTok, Spotify, Booking, Pinterest gibi global uygulamalar ve Getir, BiTaksi, Enpara gibi yerel uygulamalar da yer alıyor.
Takip et
iPhone ve iPad’lerde uygulamalar çöktü! Apple Iphone uygulamadan atıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

UYGULAMALAR NEDEN ÇÖKÜYOR?

Apple’dan bu konuda henüz bir açıklama yapılmamış olsa da, sorunun Facebook’tan kaynaklandığı sanılıyor.

FB SDK Core Kit ismindeki Facebook kütüphanesindeki bir hatadan kaynaklanan hata, uygulamaların çökmesine neden oluyor.

Sorunun sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde yaşandığını da belirtelim.

ÇÖZÜM VAR MI?

Erişim sorunu normale dönse de, halen bu sorunu yaşıyorsanız 5-6 kez girip çıktığınızda uygulamada sorun düzelebiliyor. Bunun dışında uygulamaları uçak modundayken açarak sonra uçak modunu kapatıp uygulamayı çalıştırmaya devam edebilirsiniz.
Apple çöktü mü sorusu, 10 Temmuz 2020 tarihli problemler silsilenin ardından araştırılmaya başlandı. İOS tabanlı pek çok uygulamanın açılmamasının ardından Apple çöktü mü sorularına cevap arayan pek çok vatandaş, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştirmeye başladı. Şu ana kadar pek çok uygulamada sorun yaşayan kullanıcılar, Apple’ın bu konuda herhangi bir açıklama yapıp yapmadığını sorguluyor.

Aynı zamanda Apple çökme durumunun yalnızca Türkiye sınırlarında değil, yurt dışında da gözlendiği belirtiliyor. Sorun nedeniyle, popüler uygulamalar Spotify, Booking, Pinterest, Getir, BiTaksi, Enpara ilk etapta olumsuz etkilenenler arasında.

Bu uygulamalar, açılmaya çalışıldığında hata vermeden çöküyor. Ancak 6-7 deneme ardından açılabiliyor.

FB SDK Core Kit ismindeki kütüphane uygulamaların çökmesine neden oluyor. Sorun sadece Türkiye’deki değil tüm dünyadaki kullanıcıları etkiliyor.

Facebook, kütüphanedeki hatayı gidermek için çalışmaya başladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.